Eilackie delfinarium

Eilackie delfinarium

645
0
PODZIEL SIĘ

Monika Nowik

W Ejlacie warto udać się do oddalonego o 3 kilometry od miasta delfinarium, zwanego Dolphin Reef. Południe to pora karmienia ssaków. Delfiny możemy wtedy obserwować z bliska, stojąc na niewielkiej promenadzie. Prawdziwa zabawa zaczyna się jednak, gdy założymy piankę i maskę do snorkelingu lub sprzęt do nurkowania. W wodzie można liczyć na bezinteresowną sympatię i bliskość zwierząt. Choć oficjalnie, zgodnie z regulaminem delfinarium, delfinów nie można dotykać, one same podpływają do ludzi i są bardzo przyjacielskie.

Przez cały czas towarzyszy nam pracownik parku, który służy również za przewodnika. Podwodna trasa pełna jest atrakcji, np. pozostałości zatopionych wraków czy fragmentów rafy koralowej. Nie ma się czego obawiać – zatoka jest płytka, a woda ciepła i przeźroczysta.

Warto pamiętać, że południowa zatoka Ejlatu znajduje się pod ochroną. Przed pływaniem trzeba zapoznać się z obowiązującymi regułami. Nie są one uciążliwe, a piękno podwodnej fauny i flory przerasta najśmielsze oczekiwania.

Nauka nurkowania

Urlop w Ejlacie najlepiej wykorzystać na naukę nurkowania. Na Coral Beach pełno jest szkół oferujących odpowiednie kursy i certyfikaty. Zajęcia odbywają się już dla dziewięciolatków!
www.snuba.co.il

Również Dolphin Reef to jedna z najlepszych nad Morzem Czerwonym szkół nurkowania.  Nurkowanie z delfinami trwa około 30 minut. W przypadku początkujących nurków, maksymalna głebokość nurkowania wynosi 6 metrów, doświadczonych – 14 metrów. Nurkować mogą już ośmiolatki. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt do nurkowania, zamówić podwodne zdjęcia lub film. Centrum przystosowane jest również dla osób niepełnosprawnych, którym oferuje się zakwaterowanie w dostosowanych do ich potrzeb warunkach i nurkowanie pod specjalną opieką przewodnika. Dolphin Reef przygotował także sekcję dla dzieci – z licznymi grami i zabawami.
Wszystkie informacje na:
Dolphin Reef (delfinarium), tel. +972/ 86 300111
www.dolphinreef.co.il

Surfing

Równiez miłośnicy windsurfingu i kitesurfingu znajdą nad zatoką Ejlatu znakomite warunki, by doskonalić swoje umiejętności.
www.surfcenter.co.il

Źródło: Wielki błękit