Z lotu ptaka

Z lotu ptaka

507
0
PODZIEL SIĘ

Monika Nowik

Na północnej plaży (North Beach) Ejlatu królują sporty wodne. Na miejscu jest kilkanaście wypożyczalni i małych biur, oferujących aktywny wypoczynek na wodzie. Warto polecić parasailing, czyli lot spadochronem umocowanym linką do łodzi motorowej. To doskonała okazja, by podziwiać wybrzeże Ejlatu z lotu ptaka czy ogarnąć wzrokiem przygraniczną Akabę (Arabia Saudyjska) i plaże pobliskiego Egiptu.

Osoby, które nie przepadają za wysokością, mogą wypożyczyć skuter wodny. Modele, którymi pędzi się po falach zatoki, rozwijają prędkość nawet do 115 km/godz., dając idealne orzeźwienie na upalne dni. Mniej ekstremalne rozrywki, które oferuje North Beach, to wyprawy kajakiem, pontonem czy wodnym „bananem”, na którym siedząc okrakiem, trzeba pilnować, by nie spaść – prędkości bowiem mogą okazać się „wywrotowe”.

Usługi turystyczne:

■ Firma Royal ma w swojej ofercie wszystko, czego potrzebuje aktywny plażowicz – od skuterów po narty wodne. Całość oczywiście pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.
te. +972/ 50 8773691

■ Firma Flamingo nie tylko organizuje wypoczynek na wodzie, lecz również na pustyni.
tel. +972/ 52 4489998

■ Firma James Mizel to specjalista od skuterów wodnych i superszybkich maszyn dla fanów ekstremalnych wrażeń – znajduje się naprzeciwko hotelu Royal Beach.

Źródło: Z lotu ptaka