Jerozolima: Wycieczki po Mieście Dawida

Jerozolima: Wycieczki po Mieście Dawida

807
0
PODZIEL SIĘ
Jerozolima, Wycieczki po MieścieWszystko zaczęło się ponad 3000 lat temu, kiedy król Dawid opuścił Hebron i skierował się ku wzgórzom Jerozolimy, a następnie na miasta Jebuzejczyków.

Jak mówi Tanach (Biblia) w 2 Księdze Samuela, David i jego oddział walecznych wojowników zdobył miasto, gdzie utworzył stolicę swojego królestwa, które wkrótce stanie się imperium. Chociaż Dawid postanowił zbudować Bogu Świątynię na górze Moria, realizacja tego zadania przypadła jego synowi, królowi Salomonowi. Tyle z historii miasta.

Jerozolima, Wycieczki po Mieście

Miasto Dawidowe, czyli dawna siedziba władców Judei, położone jest poza obrębem Starego Miasta, za Bramą Gnojną (Sha’ar Ashpot). Do czasów współczesnych zachowały się ruiny niegdyś wielkiej cytadeli. Prowadzone współcześnie w tym miejscu wykopaliska archeologiczne odsłaniają wiele nowych, ekscytujących znalezisk.

Dla turystów przygotowano do wyboru kilka fascynujących tras. Zwiedzający mogą na przykład „zanurzyć” się we wnętrzu starożytnych cystern zbierających wodę czy pobrodzić wodami 2700-letniego tunelu Ezechiasza.

Zwiedzanie miasta Dawida jest dostępne w języku hebrajskim, angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim i rosyjskim. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

Oto kilka przykładowych tras:

■ Biblijna wycieczka po Mieście Dawida

Stanowi fascynującą podróż do serca starożytnej Jerozolimy, miasta królów i proroków, gdzie została spisana połowa ksiąg biblijnych i gdzie dokonuje się najbardziej niesamowitych i ekscytujących odkryć archeologicznych.

Trasa tej wycieczki z przewodnikiem skupia się także wokół tematu okresu Pierwszej Świątyni i obejmuje:

● imponujący widok panoramiczny miasta
● prezentację modelu miasta w 3D
● Królewski Akropol i resztki domostw z okresu biblijnego
● system wód podziemnych z czasów Abrahama
● spacer z latarkami wzdłuż tunelu Ezechiasza, wewnątrz dróg wodnych
● dla tych zaś, którzy nie chcą zamoczyć nóg, spacer wzdłuż kanału Kananejczyków

Cena: 60 ILS dla dorosłych , 45 dla dzieci ILS
Kiedy: Codziennie w języku angielskim i hebrajskim. Zadzwoń, aby zarezerwować z wyprzedzeniem.

■ Wycieczka: „Zaczarowana Jerozolima”

Ta nocna wycieczka, która ma miejsce w każdy czwartek, zaczyna się od spojrzenia na zapierające dech w piersiach widoki z „Beit Hatzofeh”, które uświadamiają fakt, że biblijne Miasto Dawida znajduje się znacznie niżej od nowych murów Starego Miasta. Pokaz filmu w 3D akcentuje chwalebną przeszłość Jerozolimy. Zwiedzaniu z przewodnikiem towarzyszy ciekawe oświetlenie, oświetlające artefakty z czasów biblijnych. Wycieczka kończy się na starożytnym Królewskim Akropolu artystycznym pokazem świetlnym, który opowiada historię Miasta Dawida poprzez ruch i dźwięk.

Cena: 45 ILS dla dorosłych , 35 dla dzieci ILS
Kiedy: W każdy czwartek wieczorem. Zadzwoń, by zarezerwować przybycie z wyprzedzeniem.

■ Inne wycieczki

Przygotowano również trasy po mniej znanych obszarach, skąd z oddali, pośród drzew Lasu Pokoju można podziwiać widoki miasta i spokojną atmosferę krajobrazu starożytnej Jerozolimy lśniącej w oddali, z Miastem Dawida w jej centrum.

Cena wycieczki: 180 ILS za osobę
Kiedy: Codziennie w języku angielskim i hebrajskim. Zadzwoń, aby zarezerwować z wyprzedzeniem.

■ Link do rezerwacji i zakupu biletów wstępu: http://ticketsoft.co.il/reservint/index.jsp?referentId=2&siteId=9&lang=en

Jerozolima, Wycieczki po Mieście Jerozolima, Wycieczki po Mieście Jerozolima, Wycieczki po Mieście Jerozolima, Wycieczki po Mieście Jerozolima, Wycieczki po Mieście Jerozolima, Wycieczki po Mieście Jerozolima, Wycieczki po Mieście Jerozolima, Wycieczki po Mieście

Źródło: Jerozolima: Wycieczki po Mieście Dawida