Dom Ticho w Jerozolimie

Dom Ticho w Jerozolimie

652
0
PODZIEL SIĘ

Ticho House

Ticho jest zabytkowym domem w centrum Jerozolimy – jednym z pierwszych, które zostały wybudowane poza murami Starego Miasta pod koniec 19 wieku. Jej pierwszym mieszkańcem był Aga Rashid Nashishibi, zamożny członek społeczności arabskiej. W 1924 roku, dom został odkupiony przez Abrahama Alberta Ticho, okulistę, i jego żonę, Annę, artystkę.

Ticho House

Dom, którego część pomieszczeń została wykorzystana przez dr Ticho na prowadzoną przez niego klinikę, służył także jako swego rodzaju kulturalną mekkę dla intelektualnej śmietanki gości – dla artystów i pisarzy.

Anna Ticho pozostawiła dom i jego zawartość w spadku dla miasta Jerozolimy.

 

Ticho House

Dziś dom służy jako galeria sztuki, zarządzana przez Muzeum Izraela. Eksponowane są w nim prace Anny Ticho, zbiory judaików i bibliotekę męża oraz różne wystawy okresowe. Goście mogą rozkoszować się autentyczną domową atmosferą Jerozolimy z tamtej epoki, a ponadto mogą zasiąść w sąsiadującej z domem restauracji na lekki posiłek, gdzie posłuchać można okazjonalnie wykonywanych koncertów muzycznych.

Ticho House

Dom Ticho to prawdziwy klejnot Jerozolimy, oaza kultury i spokoju – zaledwie pięć minut spacerem od centrum zakupowego Jerozolimy.

Adres: 9 Harav Kook St, Jerusalem
tel. +972-73-758-1464
Godz. otwarcia:
Sun, Mon, Wed, Thurs 10 am–5 pm;
Tues 10 am–10 pm;
Fri 10 am–2 pm,
Zamknięte w soboty i święta

Ticho House Ticho House

Źródło: Dom Ticho w Jerozolimie