Dom Siebenbergów w Jerozolimie

Dom Siebenbergów w Jerozolimie

840
0
PODZIEL SIĘ

Siebenberg House

Pomimo sceptycyzmu innych ówczesnych archeologów Theo Siebenberg był przekonany, że pod pewnym domem na Starym Mieście może znaleźć skarby archeologiczne. Kupił więc z żoną Miriam w 1970 roku ów dom, i przez następnych 18 penetrował archeologicznie to miejsce.

 

Siebenberg House

Jerozolima sama w sobie jest jednym wielkim stanowiskiem archeologicznych, więc nie trzeba dodawać, że Siebenberowie pod fundamentami zakupionego przez nich domu natrafili na archeologiczną żyłę złota – odkryli starożytne pomieszczenia, niektóre z nich ciosane w litej skale, ogromne cysterny na wodę, łaźnie rytualne, akwedukty, miejsca pochówku i inne – z których wiele sięga czasów Pierwszej Świątyni i okresu panowania króla Salomona. Od tego czasu Dom Siebenbergów stał się muzeum, udostępniając w swych zbiorach imponujące artefakty, w tym mozaiki, słoje, ceramiki, szkło, monety i broń.

Siebenberg House

Zwiedzanie dostępne jest w kilku językach. należy zarezerwować z wyprzedzeniem swoje przybycie, aby móc zwiedzać podziemia i tym samym podziwiać fundamenty życia żydowskiego w Jerozolimie.

Dom położony jest przy ulicy Batei Mahase w żydowskiej dzielnicy Starego Miasta.

Siebenberg House

Źródło: Dom Siebenbergów w Jerozolimie