Namal Tel Aviv

Namal Tel Aviv

451
0
PODZIEL SIĘ

Namal Tel Aviv

Port w Tel Avivie został niedawno odrestaurowany i jest obecnie jednym z najgorętszych miejsc w mieście.

W ciągu dnia zespół kawiarni i sklepów przynależy do najbogatszych i najbardziej prestiżowych w mieście. Natomiast w nocy, Namal Tel Awiw przekształca się w obszar bardzo popularnych klubów nocnych. Nie znajdziesz w nim dużych statków – zaledwie tylko kilka jachtów.

Tel Aviv Port został założony w 1936 roku jako pierwszy nowy port w Izraelu. Powstał na tle napiętych stosunków arabsko-żydowskich. Ówczesny główny port kraju w Jafo opanowany był przez utrudniających życie Żydom Arabów.

Ranga portu szybko wzrosła do najważniejszego w kraju, co było bardzo ważne w tworzeniu państwa Izrael i przy kolejnych masowych falach imigracyjnych Żydów z całego świata. Z czasem w innych miejscach powstały większe porty, a port w Tel Avivie został opuszczony.

Niedawno obszar portu przekształcono w park rozrywki i nocnego życia klubowego, ciągu restauracji i markowych sklepów.

Dziś jest to rejon kultury, rozrywki i rekreacji. Ogromny pokład drewniany obejmuje 14.000 metrów kwadratowych i jest częścią ogromnego deptaku wzdłuż morza. Ta niespotykana promenada, wykonana w kształcie morskich fal, staje się szczególnie tłoczna – wraz z resztą portu – w weekendy. Całe rodziny przybywają tutaj na dobre jedzenie, zaś na wieczory i noce przyciągają ich liczne bary i kluby.

Sklepy w Namal Tel Aviv oferują „ciuchy” popularnych izraelskich marek, takich jak: Castro i Replay. Są też sklepy sportowe: Blue Bird, Oasics, i Adidas oraz wiele mniejszych butików.

Źródło: Namal Tel Aviv