Tel Aviv zimą

Tel Aviv zimą

552
0
PODZIEL SIĘ

Tel AvivPołożony na Bliskim Wschodzie Izrael usytuowany jest na skrzyżowaniu szlaków handlowych między Azją, Afryką i Europą. Jego terytorium jest mniejsze od Belgii. Z zachodu na wschód można go przejechać zaledwie w dwie i pół godziny.

Niezwykłe warunki geograficzne sprawiają, że także pod względem krajobrazowym jest to jeden z najciekawszych krajów tej części świata.

Wspaniałe wybrzeże Morza Śródziemnego, pustynie, wzgórza i doliny Judei, Samarii, górzysty krajobraz Golan z najwyższym szczytem Hermon, a nieopodal bujna zieleń uprawnych ziem Galilei, rafy koralowe Morza Czerwonego i niezwykle zjawisko, jakim jest Morze Martwe, czynią to miejsce niezapomnianym.

Tel Awiw to izraelskie miasto leżące nad Morzem Śródziemnym. Liczy sobie niewiele ponad 100 lat. W 1909 roku w pobliżu Jaffy powstała kolonia żydowska Tel Awiw. Miasto znacząco się rozwinęło po 1945 roku, gdy przybyło do niego wielu żydów z Polski. W czasie wojny izraelsko-arabskiej 1948 roku, przez osiem miesięcy Tel Awiw był oficjalną stolicą Izraela. W 1950 nastąpiło połączenie Tel Awiwu z Jafą i powstała jedna aglomeracja miejska.

W mieście znajduje się Uniwersytet Tel Awiwu, największy uniwersytet w Izraelu. Opera, w której występował przez wiele lat Plácido Domingo, liczne teatry, między innymi Teatr Narodowy, Teatr Habima, Tel-Aviv Municipal Cameri Theater. Warto także zobaczyć Muzeum Ziemi Izraela oraz Muzeum Sztuki Tel Awiwu.

Źródło: Tel Aviv zimą