Kosmopolityczny Tel Awiw

Kosmopolityczny Tel Awiw

568
0
PODZIEL SIĘ

Tel Awiw-Jafo

Pełne energii, głośne, kosmopolityczne miasto Tel Awiw-Jafo to największa metropolia Izraela i główny ośrodek ekonomiczny kraju. Pełne kawiarni na świeżym powietrzu, muzeów, pięknych parków i plaż, sal koncertowych i teatrów, eleganckich restauracji oraz modnych centrów handlowych, Tel Awiw to wymarzone miasto dla tych, którzy lubią spacery i odkrywanie nowych, nieznanych miejsc.

Można udać się na długi spacer przybrzeżną promenadą do starej części miasta – Jafy, mijając po drodze luksusowe hotele i nowe, imponujące centrum handlowo-rozrywkowe Opera Tower.

Bazar Karmel w dzielnicy jemeńskiej jest jednym z największych targów na świeżym powietrzu na Środkowym Wschodzie. Znajdują się tu liczne galerie sztuki i ośrodki rzemiosła, gdzie można podziwiać talent twórców lokalnych i zagranicznych.

Centrum kulturalne

Propozycja kulturalne Tel Awiwu to szeroki wybór atrakcji. W multimedialnym Muzeum Diaspory Bet Hatfutsot, znajdującym się na terenie kampusu Uniwersytetu w Tel Awiwie, przechowuje się wiele informacji na temat życia i kultury Żydów. Działania i ekspozycje Muzeum Ziemi Izraela koncentrują się na różnych aspektach przeszłości tego kraju. Cały kompleks zgrupowany jest wokół stanowiska archeologicznego, gdzie odkryto pozostałości filistyńskiego miasta.

Chlubą Tel Awiwu jest nowe Centrum Sztuki im. Goldy Meir, gdzie odbywają się występy organizowane pod egidą Opery Izraelskiej, występy grup tanecznych i teatralnych oraz koncerty. Sławna na całym świecie Izraelska Orkiestra Symfoniczna występuje w Audytorium Manna, obok teatru narodowego Habima. Kolejnym ośrodkiem kultury, który koniecznie należy odwiedzić, jest Centrum Tańca im. Suzanne Dallal w dzielnicy Newe Tzedek.

Olbrzymia liczba i różnorodność restauracji, barów, kawiarni w europejskim stylu, ulicznych kafejek i eleganckich lokali odzwierciedla kosmopolityczny styl życia Tel Awiwu. Poza tym Tel Awiw, „miasto, które nigdy nie zasypia”, proponuje gościom wiele innych, wieczornych rozrywek. Liczne kluby, puby, dyskoteki i bary z muzyką na żywo są czynne do późnych godzin nocnych.

Historyczne Jafo

Jafo samo w sobie jest wielką atrakcją. Malownicza dzielnica portowa słynie z najlepszych restauracji rybnych w kraju. Podczas wieczornej przechadzki po zrekonstruowanym Starym Mieście warto zwrócić uwagę na galerie sztuki, warsztaty rzemieślnicze oraz pchli targ, gdzie spełniają się marzenia poszukiwaczy okazji.

Źródło: Kosmopolityczny Tel Awiw