Ein Kerem

Ein Kerem

507
0
PODZIEL SIĘ

Ein Kerem

Ein Kerem jest piękną, spokojną wsią i okolicą w zachodniej części Jerozolimy, otoczoną przez piękne naturalne gaje oliwne i zapierające dech w piersiach krajobrazy jerozolimskich wzgórz.

Ein Kerem to świat z dala od tętniącego życiem centrum Jerozolimy, do której jest zaledwie kilka minut drogi. To ładne domy z lokalnego wapienia, brukowane uliczki, ławeczki w cieniu zabytkowych kościołów. Ein Kerem jest ważnym miejscem dla chrześcijan jako miejsce narodzin Jana Chrzciciela. Wieś jest też niezwykle popularna wśród Izraelczyków starających się uciec od gwaru miasta.

Wielu turystów decyduje się na zwiedzanie miasta pieszo. Organizowane są wycieczki wokół Ein Kerem, choć to samo można zrealizować samemu. W centrum wioski i miejsca, gdzie rozpoczynają swoje trasy wszystkie wycieczki piesze, znajduje się studnia. Uliczkami miasteczka można wędrować godzinami, ciesząc się każdą chwilą i urokami okolicy, które mają charakter pasterskiej osady, odciętej od zgiełku miasta.

Ein Kerem jest miejscem pielgrzymek wielu chrześcijańskich turystów. Mieścina jest uważana za miejsce, gdzie Elżbieta, matka Jana Chrzciciela, cudem zaszła w ciążę i urodziła syna. Chrześcijańska tradycja uczy, że w czasie ciąży, Elizabeth odwiedziła krewna rodziny – Maria, który również była w ciąży. Z tego powodu wieś znana jest także pod nazwą Maryi. Woda w studni jest uważana za świętą. Wielu pielgrzymów piję te wodę i zabiera ją ze sobą nalaną w bitelkach. W Ein Kerem jest dzisiaj wiele aktywnych kościołów i klasztorów.

W Ein Kerem jest też wiele znakomitych restauracji i hoteli, z uroczymi pokojami oferujących relaksującą gościnność w autentycznych wnętrzach. Artyści zainspirowani pięknem Ein Kerem osiedlili się tu, by tworzyć i prezentować swoje prace publicznie. Ein Kerem jest rzeczywiście miejscem wartym odwiedzenia.

 Na fotografii: Ein Kerem. Zdjęcie z Flikr użytkownika Lynn Ross

Źródło: Ein Kerem