Nurkowanie z delfinami

Nurkowanie z delfinami

616
0
PODZIEL SIĘ

Dolfin Reef, Eilat

Morskie zoo w obserwatorium podwodne stanowi w Eljacie jedną z największych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Park wyposażony jest w dziesiątki akwariów, niektóre podświetlane fluorescencyjnym światłem wydobywającym nierealne barwy ryb, koralowców i skorupiaków. Można w nich zobaczyć rzadkie głębinowe stwory, obejrzeć z bliska kilka gatunków rekinów, a także stuletnie żółwie morskie oraz podwodną rafę koralową, ze wszystkimi jej mieszkańcan na żywo, pod powierzchnią morza.

Okrągły budynek o futurystycznym kształcie stojący kilkadziesiąt metrów od brzegu, pozwala ujrzeć zza szyby prawdziwe życie podwodne. Taka wizyta to chyba najlepszy sposób, by przekonać do głębin tych, których dotychczas nie kusiło nurkowanie w Morzu Czerwonym.

Można tez wykupić pływanie z delfinami – to jedna z najwspanialszych atrakcji w tej części wybrzeża Morza Czerwonego. Na północnym krańcu Ejlatu mieści się Dolphin Reef, zamknięta plaża z ośrodkiem dla nurków, restauracją i wodnym spa. Ale największym atutem tego miejsca są oczywiście delfiny, sprowadzone tu z Morza Czarnego i żyjące półdziko. Wybrzeże, przy którym leży Dolphin Reef, jest otoczone sieciami, w które wbudowano bramki, delfiny mogą wpływać i wypływać z zatoki jak im się podoba.

Delfiny bardzo chętnie pozostają w obszarze nurkowym, z nieukrywanym humorem przyglądając się ludzkim, niezdarnym ruchom pod wodą. Pojawiają się od razu tam, gdzie płynie czlowiek. Wpierw przyglądają się z dużej głębokości. Potem zaczepiają przepływając bardzo blisko i ganiając się tuż pod nami. To jest wyraźne zaproszenie do wspólnej zabawy.

Pływanie z delfinami jest niewątpliwie jednym z tych doświadczeń, które pamięta się bardzo długo. Jest coś niewytłumaczalnie wzruszającego w kontakcie z tymi niezwykłymi ssakami.

Pływanie z delfinami w Eilacie

Źródło: Nurkowanie z delfinami