Wędrówki po Wzgórzach Golan

Wędrówki po Wzgórzach Golan

570
0
PODZIEL SIĘ

Wzgórza Golan

Wzgórza Golan mają dużą liczbę ciekawych i fascynujących miejsc. Będąc wysokiej wilgotności obszarem, miejsce to zawsze obfitowało w wodospady i strumienie. Najsłynniejsze z nich znajdują się Gamla, Sa’ar, a także w Banias.

Tło historyczne Wzgórz Golan jest bardzo bogate, ponieważ region od zawsze stały na drodze wielu armii. Dziś nadal można znaleźć niektóre z tych historycznych pozostałości historii.

■ Jednym z takich miejsc jest Quneitra. Niegdyś było to tętniące życiem miasto. Dziś – po serii bitew tu stoczonych – stało się miastem duchów.

Zostało ono ewakuowane w czasie wojny sześciodniowej roku 1967 r. – w czasie, gdy Syria porzuciła Wzgórza Golan na rzecz Izraelitów. Ponownie miasto doznało szwanku w czasie konfliktu z 1973 roku (wojna Jom Kipur). Nadal można oglądać to miejsce od strony izraelskiej – z wyznaczonych punktów widokowych utworzonych wzdłuż drogi.

■ Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest twierdza Nimroda. Została zbudowana przez muzułmańskich władców jako schronienie przed krzyżowcami w 13. wieku. Twierdza odpierała wiele ataków, w czym pomagało jej ukształtowanie terenu, ze stromymi i głębokimi wąwozami leśnymi po obu stronach i wielkim wzniesieniem z drugiej strony twierdzy.
Z grodu prowadzi kilkukilometrowy szlak, na zachód, w dół do wodospadu i rezerwatu przyrody w Banias.

Wzgórza Golan

Źródło: Wędrówki po Wzgórzach Golan