Izrael – kraj czterech mórz

Izrael – kraj czterech mórz

596
0
PODZIEL SIĘ

Izrael

Typowy obrazek z Izraela: postać w stroju kąpielowym, unosząca się na wodach (albo raczej leżąca na powierzchni) Morza Martwego z gazetą w ręku – zupełnie jak w niedzielny poranek w łóżku.

Plaże jednak nie są chyba tym, co od razu kojarzy się nam z Izraelem. A piękne plaże są i nad Morzem Śródziemnym, i Czerwonym, i nad dwoma jeziorami, często zwanymi morzami: Morzem Martwym i Tyberiadzkim…

Nad Morzem Martwym najlepiej poszukać urządzonego miejsca z prysznicami, bo woda ma dość mulistą konsystencję i pozostawia na ciele osad. Najładniejsze i dobrze utrzymane piaszczyste plaże znajdują się w rejonie hotelu w Ein Boqeq oraz w Hamme Zohar, nieco dalej na południe. Jeśli nie masz zbyt wiele czasu, lepiej skorzystaj z położonej bliżej Jerozolimy plaży w Ein Gedi.

Jedna z najpiękniejszych plaż Izraela znajduje się w Nizanin, w połowie drogi pomiędzy miastami Aszdod i Aszkelon na wybrzeżu Morza Śródziemnego, ale można tu dotrzeć tylko własnym środkiem transportu. Poza tym doskonałe plaże znajdują się w Bat Jam, na przedmieściach Tel Awiwu, oraz w samym Tel Awiwie, Netanii i Dor.

Nad Morzem Czerwonym i Śródziemnym, a także nad Jeziorem Tyberiadzkim, można aktywnie spędzać czas pływając, uprawiając surfing i żeglarstwo.

Ejlat nad Morzem Czerwonym jest stolicą sportów wodnych. Można tu uprawiać wszelkie dyscypliny, od paralotni po narciarstwo wodne. Ejlat to także ważne centrum nurkowania.

Ekscytujących przeżyć dostarcza także nurkowanie w Cezarei, gdzie można zobaczyć podwodne ruiny miasta Heroda.

Izrael

Źródło: Izrael – kraj czterech mórz