Windsurfing i kitesurfing w Izraelu

Windsurfing i kitesurfing w Izraelu

463
0
PODZIEL SIĘ

Surfers

Izrael stał się krajem surferów od czasu wymyślenia pierwszej deski surfingowej, która została przywieziona do Izraela przez kalifornijskiego lekarza w 1950 roku.

Surfing w Izraelu jest bardzo popularnym sportem. W windsurfingu Izrael zdobył nawet medale olimpijskie.

Windsurfing i kitesurfing w Izraelu uprawia się wzdłuż całego wybrzeża Morza Śródziemnego, jak również na Morzu Galilejskim oraz w Eilacie, gdzie znajduje się wiele prestiżowych centrów obsługi.

Jak tylko fale są odpowiednie, plaże w Izraelu zapełniają się surferami wszelkich maści. Obecnie w Izraelu działa kilkadziesiąt szkół surfingu. Niektóre z nich specjalizują się w windsurfingu i kitesurfingu. Oto dwa tego typu ośrodki – być może najbardziej prestiżowe w Izraelu:

Freegull Sea Sports – Cezarea Beach (w Kibbutz Sdot Yam). Freegul jest jednym z najbardziej prestiżowych szkół w Izraelu. Oferuje ona naukę surfingu, windsurfingu, kitesurfingu, żeglowanie katamaranem i spływy kajakowe. Pierwszy olimpijski złoty medalista Izraela przeszedł właśnie przez tę szkołę, zdobywając Złoty Windsurfing w 2004 roku.
Tel: 04-636460
Email: freegull@wind.co.il
WWW: www.wind.co.il

Kite Away – Beit Yannay Plaza położona między Netanią a Cezareą. Kite Away to szkoła surfingu z głównym naciskiem na kitesurfing, chociaż nadal uczy surfingu i windsurfingu. To dlatego, że klub jest prowadzony przez byłego mistrza świata kitesurfer.
Tel: 09-8666991
e-mail: info@kiteaway.com
WWW: www.kiteaway.com

 Zamieszczony poniżej klip wideo pochodzi ze strony http://izrael2009.za.pl

Źródło: Windsurfing i kitesurfing w Izraelu