Sporty zimowe i turystyka na Górze Hermon

Sporty zimowe i turystyka na Górze Hermon

493
0
PODZIEL SIĘ

Sporty zimowe na Górze Hermon

Góra Hermon jest otwarte dla publiczności przez cały rok. Zimą i wiosną, zbocza góry Hermon są oblegane przez narciarzy, którzy na szczyt dostają się przez szereg wyciągów narciarskich.

Zaplecze turystyczne posiada pełne wyposażenie – wyciągi krzesełkowe i liczne wypożyczalnie nart dają szansę wzięcia w Izraelu również lekcji jazdy na nartach.

To niesamowite, że w kraju tak małym jak Izrael kraju teoretycznie można w ciągu kilku godzin wyjechać z ciepłych terenów pustyni do ośrodka narciarskiego pokrytego śniegiem.

Zbocza Gógy Hermon są niezwykle popularne wśród Izraelczyków i turystów, którzy biorą wolne na dzień lub dwa, by cieszyć się z uprawiania sportów zimowych. Wiosną, latem i jesienią, ośrodek odgrywa inną rolę, z ogromną ilością innych zajęć na świeżym powietrzu, korzystając ze wspaniałych krajobrazów, w tym wypożyczalni rowerów górskich i turystycznych.

W zimie, Mount Hermon jest otwarty przez okres ok. 50 dni dla jazdy na nartach i okres ten przyciąga około 300 tysięcy odwiedzających, zwykle między styczniem a marcem. Ośrodek posiada 14 tras i 5 wyciągów krzesełkowych. Jak w przypadku każdego ośrodka narciarskiego, goście mogą skorzystać z płatnych lekcji oraz wypożyczalni sprzętu. Wyciągów przewożą jednocześnie zwykłych turystów, jak również narciarzy. Bieżące warunki śniegowe i godziny otwarcia wyciągów można sprawdzić na stronie internetowej ośrodka: www.skihermon.co.il

W cieplejszych miesiącach, latem i wiosną, Hermon przyciąga około 40.000 turystów. Odwiedzający mogą wybrać się kolejką linową na szczyt HaMa’apil gdzie latem organizowane są wycieczki oprowadzające po florze i faunie regionu. Z reguły przewodnicy przypominają turystom także kulisy stoczonych bitew o Górę Hermon pomiędzy wojskami izraelskimi a syryjskimi. W okolicy istnieje duża ilość pieszych i rowerowych szlaków.

Szczególnie popularne na górze Hermon jest kolarstwo górskie. Zarząd Parku przygotował dla nich trzy szlaki rowerowe: jeden stosunkowo łatwy dla początkujących oraz dwa 4,5-km trasy zjazdowe. Aby dostać się na górę, rowerzyści korzystają z wyciągów narciarskich. Całodniowy bilet na kolejkę kosztuje 135 NIS.

Źródło: Sporty zimowe i turystyka na Górze Hermon