Najlepsze hotele kibucowe w Izraelu

Najlepsze hotele kibucowe w Izraelu

520
0
PODZIEL SIĘ

Shoresh Kibbutz Hotel

Hotele w kibucach są unikalną na skalę światową formą izraelskiej gościnności. Kibuc to zbiorowa komunalna osada, która pierwotnie była popularnym sposobem budowania społeczności w ramach przygotowań do powstania państwa Izrael.

Początkowo w dużej mierze osady kibucowe opierały się na rolnictwie. Obecnie wiele z 270 kibuców utrzymuje się w inny sposób, na przykład z turystyki i hotelarstwa.

Położone przeważnie w oddaleniu od wielkich miast, wiele z tych hoteli oferuje dobry stosunek ceny do wysokiej jakości zakwaterowania. Oto kilka wybranych przykładów takich hoteli.

Kibbutz Hotel Ramat Rachel

■ Kibbutz Hotel Ramat Rachel

Zaledwie kilka kilometrów na południe od centrum Jerozolimy,z dala od „centrum świata”, znajduje się kibucowy hotel Ramat Rachel. Jest on doskonałą alternatywą dla pobytu w centrum samego miasta. Położony wśród pięknych wzgórz Judei, hotel otoczony jest wspaniałą scenerię, w tym ogrodami rozsianymi w cieniu sosnowych drzew, wielkim basenem, czterema kortami tenisowymi, zawiera 150 dużych pokoi dla gości. Jeśli nie musisz nocować w centrum Jerozolimy, to hotel Ramat Rachel może być doskonałą alternatywą dla np. Hotelu Jerusalem, zarówno pod względem standardu, jak i ceny. Ponadto pobyt tutaj ułatwia zwiedzanie pięknych wzgórz, które otaczają Święte Miasto.

Ein Gedi Kibbutz Hotel

■ Ein Gedi Kibbutz Hotel

Hotel w Ein Gedi położony jest zaledwie kilka minut drogi od brzegu Morza Martwego. Ten kibuc słynie z pobliskiego Ein Gedi National Park i ogrodu botanicznego, które stanowią unikalną oazę — centrum zieleni — wśród otaczającej kibuc jałowej pustyni. Położony nad Morzem Martwym, z części hotelu roztacza się niesamowity widok w kierunku gór Jordanii, a pobyt tutaj jest wielkim przeciwieństwem do ofert wielu innych hoteli usytuowanych przy linii brzegu Morza Martwego nieco dalej na południe.

Kibbutz Lavi Hotel

■ Kibbutz Lavi Hotel

Kibucowy hotel Lavi znajduje się w Galilei, kilka kilometrów na wschód od miasta Tyberiada i Morza Galilejskiego. Hotel położony jest wysoko na szczycie góry, co oznacza, że pobyt w nim dostarcza niesamowite krajobrazowe widoki — zarówno w kierunku Jeziora Galilejskiego, jak i na południe w kierunku doliny Jordanu, na wschód w kierunku Doliny Jezreel. Hotel jest popularny szczególnie wśród religijnych Żydów (oferuje bowiem Glatt koszerne jedzenie i oddzielne pływalnie: dla kobiet i mężczyzn), chociaż mile widziani są wszyscy goście, oczywiście.

Ein Gev Holiday Resort

■ Ein Gev Holiday Resort

Ein Gev jest znanym kibucem położonym na brzegu Jeziora Galilejskiego. Znajdujący się na jego terenie hotel oferuje pokoje w małych domkach, z których część usytuowana jest dosłownie kilka metrów od spokojnych wód Morza Galilejskiego. Ein Gev jest niezwykle popularne wśród izraelskich rodzin uciekających od miejskiego centrum kraju.

■ Nof Ginosar Kibbutz Hotel

Nof Ginosar Kibbutz Hotel

Również zlokalizowane nad brzegiem Jeziora Galilejskiego, Nof Ginosar znajduje się około dziesięciu minut jazdy na południe od Tyberiady. W hotelu jest piękny basen z prywatną plażą nad Jeziorem Galilejskim, a także popularna restauracja, będąca doskonałym miejscem do spożywania posiłków, z widokiem na zachodzące słońce nad Jeziorem Galilejskim. Kibbutz Ginosar sławny jest także z powodu szczątków łodzi datowanej na około 100 p.n.e., znalezionej tutaj podczas suszy w 1986 roku.

 Na fotografii u samej góry: 3-gwiazdkowy Shoresh Kibbutz Hotel w Moszawie położony przy drodze nr 1, pomiędzy lotniskiem Ben Guriona a Jeruzalem.

Źródło: Najlepsze hotele kibucowe w Izraelu