Nurkowanie z delfinami w Eilacie

Nurkowanie z delfinami w Eilacie

489
0
PODZIEL SIĘ

Dolphin Reef Eilat

Eilat to miasto portowe położone nad brzegiem Morza Czerwonego w pobliżu granic: egipskiej i jordańskiej.

W krajobrazie wokół tego jedynego izraelskiego portu dominują szerokie, pustynne doliny położone wśród gór Negewu, stromo opadające do Zatoki Akaba. Świetne warunki klimatyczne, doceniane przez Europejczyków głównie w sezonie zimowym (temperatura nie spada tu poniżej 17 stopni a opady występują bardzo rzadko), sprawiają, że sezon na ciepłe, udane wakacje trwa tutaj przez cały rok.

Dolphin Reef Eilat

Piękne krajobrazy, małe, zaciszne plaże idealne dla błogiego wypoczynku, oraz krystalicznie czyste wody pozwalające na ekscytujący snorkeling czy profesjonalne nurkowanie, czynią to miasto miejscem niezwykle atrakcyjnym dla spokojnego, rodzinnego wypoczynku. Jednak największą atrakcją turystyczną Eilatu jest niewątpliwie Rafa Delfinów – naturalne środowisko życia delfinów i lwów morskich.

Rafa Delfinów – Dolphin Reef

Rafa Delfinów to unikalne miejsce na świecie gdzie turyści mogą podziwiać fantastyczne ssaki w ich naturalnym środowisku. Delfiny i lwy morskie można obserwować zarówno ze specjalnego dryfującego pomostu, jak i podczas pływaniu lub nurkowania z przewodnikiem, który udzieli nam wszelkich wskazówek dotyczących odpowiedniego zachowania podczas kontaktu ze zwierzętami.

Centrum Dolphin Reef umożliwia następujące formy spotkań ze ssakami:

  •  Snorkeling z delfinami

Dolphin Reef Eilat

Sesje snorkelingowe prowadzone są przez przewodnika maksymalnie w 3-osobowych grupach. Uczestniczyć mogą w nich osoby, które czują się w wodzie pewnie, pływały wcześniej ze sprzętem ABC oraz przekroczyły wiek 10 lat. Trwają około 1 godziny (pół godziny przeznaczone na dopasowanie sprzętu i wstępne instrukcje, kolejne pół godziny na pływanie z delfinami). Podczas snorkelingu mamy możliwość obserwacji zachowań delfinów w ich naturalnym środowisku, jak również bogactwa gatunków ryb i koralowców.

  •  Nurkowanie z delfinami (zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów)

Centrum oferuje zarówno nurkowanie dla początkujących jak i zaawansowanych nurków. Nurkowanie z delfinami podobnie jak w przypadku snorkelingu trwa około 30 minut. W przypadku początkujących nurków maksymalna osiągalna głębokość nurkowania to 6 metrów, natomiast w przypadku doświadczonych nurków 14 metrów.

  •  pływanie z delfinami dla osób niepełnosprawnych

Centrum przystosowane jest dla osób niepełnosprawnych, którym oferuje zakwaterowanie w dostosowanych do ich potrzeb warunkach oraz snorkeling i nurkowanie pod specjalną opieką przewodnika.

Nurkowanie z delfinami w Eilacie