Park Timna

Park Timna

652
0
PODZIEL SIĘ

Park Timna

Timna Park znajduje się około 25 km na północ od Eilatu. Jest jedną z największych atrakcji południowego Izraela. Położony w pięknym otoczeniu pustyni Negew, łączy niezwykłe widoki z historią.

Timna Park obejmuje około 15.000 hektarów powierzchni, mającej kształt podkowy, w dolinie otoczonej stromymi skałami, z górami Timna, w których znajduje się pierwsza znana z historii kopalnia miedzi.

Dawna kopalnia miedzi i szyb górniczy, które można zobaczyć w parku, jak również pozostałości pieców do wytapiania sięgają czasów starożytnego Egiptu. Miedź była pierwszym metalem używanym do tworzenia narzędzi prazy i wyrobów domowych, broni, kosztownych ozdób i przedmiotów kultu, więc znaczenie kopalni Timna w świecie starożytnym była ogromna. Prezentacje multimedialne opowiadają niesamowitą historię tego miejsca, a zwiedzający wchodzą jakby przez sen w historie bogiń Egiptu i faraonów.

Filary Salomona są wysokimi kolumnami z piaskowca. Doskonale uformowane przez erozję, aż trudno uwierzyć, że są one dziełem natury. Ale, jak z resztą niesamowite geologia i krajobraz są dziełem natury, wynik z pasków wulkanicznej magmy zamrożone w skałach. Ta sceneria jest naprawdę rzeczą marzenia są wykonane.

Timna Park to skrzyżowanie szlaków turystycznych na wszystkich poziomach doświadczenia i długości. Turyści mogą być tu świadkami niesamowitych dzieł natury i starożytnych śladów bytności człowieka. Różnorodność przyrody dowodzi, że krzewy i drzewa potrafią przetrwać w trudnych warunkach pustynnych.

W parku jest małe jezioro, rowery wodne są wliczone w cenę biletu. Na pamiątkę można zabrać ze sobą w butelce kolorowy piasek (region posiada piasek w unikalnych kolorach). Przygotowano też atrakcje dla dzieci.

Park posiada restaurację i pole namiotowe . Informacje o biletach i godzinach wstępu można znaleźć na stronie internetowej parku: www.parktimna.co.il

Park Timna