Śr22112017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Powrót Jesteś tutaj: Home Ze świata Wydarzenia i polityka Europa, Rosja, Polska Najlepiej w UE z radykalnym islamem radzi sobie Hiszpania

Najlepiej w UE z radykalnym islamem radzi sobie Hiszpania

Muzułmanie we francuskim mieście tarasują przejście normalnym obywatelom

Hiszpania najlepiej ze wszystkich krajów Unii Europejskiej zwalcza radykalny islam – informuje ministerstwo spraw wewnętrznych. W ciągu niespełna dwóch lat w kraju rozpracowano osiem sieci zajmujących się werbowaniem dżihadystów, którzy potem byli wysyłani na front do Syrii i Iraku.

Od początku roku w Hiszpanii przeprowadzono 13 akcji przeciwko osobom współpracującym z Al-Kaidą i Państwem Islamskim. Rozpracowano m.in. grupę, która umieszczała w sieciach społecznościowych filmy propagujące terroryzm islamski oraz siatkę werbującą kobiety do Syrii i Iraku.

Hiszpańska policja skutecznie kontroluje przejścia graniczne i lotniska, przez które z całej Europy przemycani są na wojny ochotnicy. Najbardziej niebezpieczne znajdują się w Ceucie i Melilli – dwóch hiszpańskich miastach w Maroku. Od stycznia zatrzymano tam 36 dżihadystów, w tym kobiety.

Zatrzymywani są również powracający z wojen. Policja obawia się, że podczas walk zostali przeszkoleni i czekają na rozkaz, aby przeprowadzić zamach terrorystyczny.

 Na fotografii: Muzułmanie we francuskim mieście tarasują przejście normalnym obywatelom

Losowo z menu Ze świata

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl