Śr22112017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Powrót Jesteś tutaj: Home Ze świata Wydarzenia i polityka Europa, Rosja, Polska Muzułmanie domagają się usunięcia białych dzieci ze szkoły, czyli islamski rasizm w Europie

Muzułmanie domagają się usunięcia białych dzieci ze szkoły, czyli islamski rasizm w Europie

David Cameron z uczniami w szkole

Wjednej ze szkół w Birmingham w Wielkiej Brytanii pakistańscy rodzice żądali od dyrekcji, by z Anderton Park Primary School usunięto białe dzieci – poinformowała brytyjska prasa. Dyrekcja szkoły zgłosiła sprawę policji. Rosnąca grupa mniejszości w Wielkiej Brytanii to jedno z większych wyzwań, jakie stoją przed brytyjskim rządem. – Priorytetem musi być zdecydowana promocja zachodnich wartości – podkreślał wielokrotnie premier David Cameron.

Dyrektorka szkoły Sarah Hewitt-Clarkson przyznaje, że w palcówce większość uczniów to muzułmanie. Kiedy w szkole pojawiła się grupa białych dzieci doszło – ze strony uczniów i rodziców – do incydentów na tle rasistowskim.

Władze szkoły oświadczyły, że muzułmanie domagali się „usunięcia białych dzieci ze szkoły”. Pochodzący z Pakistanu ojciec jednego z uczniów, jak relacjonuje dyrektorka, zażądał tego w imieniu społeczności muzułmańskiej.

„Gdybym to ja był tu dyrektorem to umieściłbym te białe dzieci w białych ławkach w rogu klasy wraz z białymi nauczycielami i trzymał z daleko od reszty uczniów (…) Powinna się pani ich pozbyć, tego oczekuje społeczność muzułmańska” – miał oświadczyć w rozmowie z dyrektorką. W odpowiedzi kobieta wprost zarzuciła mężczyźnie bycie rasistą.

Władze szkoły zgłosiły sprawę policji.

Jednocześnie nauczycielka zrelacjonowała prasie inne przykłady skandalicznych zachowań rodziców. W rozmowie z dziennikarzem „The Sunday Times” opowiedziała m.in. o tym, że dziewczynkom zabroniono uczestniczenia w zajęcia z tenisa. Powodem sporu był fakt, że zajęcia te prowadzi mężczyzna.

Cameron: to brytyjskie wartości są tu priorytetem

W Wielkiej Brytanii narasta konflikt między społecznością muzułmańską, a władzami kraju. Szef brytyjskiego rządu często jednak podkreśla, że priorytetem musi być bardziej zdecydowana promocja zachodnich wartości.

W 2014 r. zapowiedział, że w każdej brytyjskiej szkole mają zostać wdrożone „brytyjskie wartości”, które zawarte zostały w Wielkiej Karcie Swobód. W 2015 roku mija 800 lat od wprowadzenia dokumentu w życie przez króla Jana bez Ziemi. – Wielka Karta Swobód to dokument niezmiernie ważny dla Wielkiej Brytanii. Dokument ten uważam za podstawę naszych praw i wolności obywatelskich – podkreśla.

Wielka Karta Swobód została wydana pod naciskiem możnowładztwa, wzburzonego królewską samowolą.

Muzułmanie z kolei coraz częściej przedstawiają projekty tworzenia szkół i programu nauczania dla muzułmańskich dzieci w oparciu o zasady swojej religii.

– Prowadzona od 30 lat polityka wielokulturowości nie sprawdziła się, szczególnie w przypadku muzułmanów – stwierdził Cameron w jednej z głośno komentowanych wypowiedzi z 2011 r. – Zakładano, że ludzie o różnym zapleczu religijnym, kulturowym czy etnicznym będą żyli obok siebie zgodnie i w pokoju. Nie widzę jednak spodziewanych rezultatów. Zwłaszcza w przypadku liczącej 2,4 mln ludzi społeczności brytyjskich muzułmanów (…) Brytyjczycy muszą bronić swojej tożsamości – ocenił.

Losowo z menu Ze świata

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl