Śr22112017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Powrót Jesteś tutaj: Home Ze świata Wydarzenia i polityka Europa, Rosja, Polska

Najlepiej w UE z radykalnym islamem radzi sobie Hiszpania

Muzułmanie we francuskim mieście tarasują przejście normalnym obywatelom

Hiszpania najlepiej ze wszystkich krajów Unii Europejskiej zwalcza radykalny islam – informuje ministerstwo spraw wewnętrznych. W ciągu niespełna dwóch lat w kraju rozpracowano osiem sieci zajmujących się werbowaniem dżihadystów, którzy potem byli wysyłani na front do Syrii i Iraku.

Francja wypłaci odszkodowania Żydom. Polscy Internauci są wściekli

Francuskie koleje państwowe w latach 1942-1944 przetransportowały do obozów zagłady w wagonach towarowych 76 tys. Żydów

Francja wypłaci 60 mln dol. tytułem odszkodowania amerykańskim ofiarom Holokaustu, które w czasie wojny były transportowane do obozów zagłady przez francuskie koleje państwowe SNCF – poinformowali w piątek negocjatorzy, którzy ustalają szczegóły porozumienia.

Koran na koronacji angielskiego króla?

Książę Karol, pierwszy w kolejce do brytyjskiego tronu. Monarcha brytyjski jest jednocześnie głową Kościoła Anglii

Podczas przyszłej koronacji księcia Karola na króla Anglii powinny być czytane wersety Koranu – postuluje lord Richard Harries, emerytowany biskup Kościoła Anglii. Według niego, byłby to wielki gest w stronę muzułmanów. Krytycy tej propozycji oskarżają Kościół anglikański o brak zaufania do własnych instytucji i tradycji.

Czekoladki „prześladowane” przez dżihadystów muszą zmienić nazwę

Czekoladki ISIS

Belgijska firma czekoladowa ISIS zmienia nazwę przez… dżihadystów. Chce w ten sposób uniknąć skojarzeń z tą bliskowschodnią organizacją terrorystyczną. Przez Państwo Islamskie Iraku i Lewantu, w skrócie ISIS, mocno spadła sprzedaż czekoladek o tej samej nazwie.

Żyje jeszcze co najmniej 80 byłych członków Einsatzgruppen

Centrum Szymona Wiesenthala ustaliło tożsamość 80 byłych członków niemieckich szwadronów śmierci (Einsatzgruppen), którzy mogą wciąż żyć. Żydowska agencja ścigająca hitlerowskich zbrodniarzy chce, by rząd Niemiec wszczął w tej sprawie śledztwo.

Modły, których Bóg nie ma ochoty wysłuchać

Szymon Peres i Mahmud Abbas w Watykanie

Praz pierwszy w historii Kościoła katolickiego, papież Franciszek zdecydował się wydać przyzwolenie na odmawianie islamskich modlitw i recytację Koranu w Watykanie. Gest ten – w jego mniemaniu – miał na celu polepszenie stosunków izraelsko-palestyńskich. Zapomniał, że Bóg watykańskich modlitw o pokój na świecie nigdy nie wysłuchuje.

Syryjski reżim chronił hitlerowskiego zbrodniarza Aloisa Brunnera

Alois Brunner

Alois Brunner, bliski współpracownik Adolfa Eichmanna, odpowiedzialny za deportacje ok. 125 tys. Żydów do obozów zagłady, przez kilkadziesiąt lat żył w Damaszku i korzystał z ochrony syryjskiego reżimu – poinformował dyrektor Centrum Wiesenthala w Jerozolimie Efraim Zuroff.

Niemieccy głosiciele radykalnego islamu szykują ofensywę w Polsce

Svel Lau – niemiecki radykał salafita podczas agitacji

Niemieccy salafici, powiązani z terrorystami wyznawcy najbardziej radykalnej odmiany islamu, chcą nawracać Polaków. – Już nad tym pracujemy – mówi ich przywódca. W szeregach niemieckich islamistów jest już sporo polskich imigrantów.

Muzułmanie domagają się usunięcia białych dzieci ze szkoły, czyli islamski rasizm w Europie

David Cameron z uczniami w szkole

Wjednej ze szkół w Birmingham w Wielkiej Brytanii pakistańscy rodzice żądali od dyrekcji, by z Anderton Park Primary School usunięto białe dzieci – poinformowała brytyjska prasa. Dyrekcja szkoły zgłosiła sprawę policji. Rosnąca grupa mniejszości w Wielkiej Brytanii to jedno z większych wyzwań, jakie stoją przed brytyjskim rządem. – Priorytetem musi być zdecydowana promocja zachodnich wartości – podkreślał wielokrotnie premier David Cameron.

Chcesz w Europie żyć bez pracy? Zapisz się do muzułmanów

Zamieszki w Sztokholmie

Od ponad roku w stolicy Szwecji dochodzi do poważnych niepokojów społecznych. Płoną dziesiątki aut, a policja i strażacy są atakowani kamieniami zrzucanymi z wiaduktów. Sprawcy najczęściej zostają bezkarni.

Cornelius Gurlitt zwróci obrazy zrabowane Żydom przez nazistów

Obraz Franza Marca z kolekcji Corneliusa Gurlitta

Cornelius Gurlitt, posiadacz kolekcji dzieł sztuki pochodzących częściowo z rabunku dokonanego w czasie wojny przez III Rzeszę, zwróci wszystkie zakwestionowane obrazy żydowskim właścicielom bądź im spadkobiercom – podała w środę „Sueddeutsche Zeitung”.

Podkategorie

Losowo z menu Ze świata

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl