Śr22112017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

Szanghaj upamiętnił Żydów uratowanych podczas II wojny światowej

Szanghaj upamiętnił Żydów uratowanych podczas II wojny światowej

To miasto przyjęło ich wtedy więcej niż jakiekolwiek inne na świecie. Teraz po raz pierwszy uczczono ich pamięć – Muzeum Uchodźców Szanghaju odsłoniło pomnik z nazwiskami 13 732 Żydów, którzy się tam uratowali.

Islamiści zniszczyli grobowce biblijnych proroków: Dawida i Jonasza

Zniszczony Grobowiec Jonasza

Dżihadyści z ISIL kontynuują systematyczne niszczenie świętych miejsc na opanowanych przez siebie terenach w Iraku. W miniony czwartek wysadzili w powietrze grobowiec biblijnego proroka Jonasza, znajdujący się niedaleko Mosulu, okazując w ten sposób pogardę dla kultur nieislamskich. Kiedyś była to świątynia chrześcijańska, a potem meczet. Miejsce uznawane jest za grobowiec biblijnego proroka Jonasza, który miał zostać połknięty przez wieloryba.

Cypryjska policja zatrzymała podejrzanego o planowanie ataku na cele izraelskie

St. Raphael hotel in Limassol, Cyprus

CCypryjska policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o planowanie ataku na cele izraelskie. Cypr jest popularnym miejscem turystycznym dla wielu Izraelczyków. Urzędnik Ambasady Izraela w Nikozji odmówił komentarza w tej sprawie.

Aresztowano 22 irańskich szpiegów w Azerbejdżanie

Azerbejdżan, Baku

Władze azerskie aresztowały 22 osoby, finansowane przez Gwardię Rewolucyjną Iranu, a zaangażowane w plany ataku na żydowskie i amerykańskie cele w stolicy Azerbejdżanu, Baku.

Izrael wybuduje bazę lotniczą na Cyprze

Mapa Cypru

Izrael zamierza stworzyć bazę lotniczą na Cyprze, natomiast oficjalne umowy i oświadczenia sugerują zupełnie coś innego.

5 lat więzienia dla ateisty w kraju muzułmańskim

Facebook

Urzędnik indonezyjskiej administracji państwowej napisał na Facebooku, że „Bóg nie istnieje”. Za bluźnierstwo grozi mu nawet pięć lat więzienia.

Irański szpieg z fałszywym izraelskim paszportem aresztowany

Israeli Passport

WNepalu aresztowano Irańczyka, który obserwował izraelską ambasadę w Katmandu. Mężczyzna miał przy sobie fałszywy paszport izraelski.

Więzienie za obrazę Mahometa na Twitterze

Arabic Twitter

Surowy wyrok w Kuwejcie. Tamtejszy sąd skazał dzisiaj na 10 lat więzienia 26-letniego szyitę, uznając, że swoimi komentarzami na Twitterze naraził bezpieczeństwo państwowe, obrażając proroka Mahometa oraz sunnickich władców Arabii Saudyjskiej i Bahrajnu.

Irackie milicje religijne kamieniują na śmierć 14 młodych ludzi za ich ubiór

Nastolatek ubrany na modłe „emo”

Co najmniej 14 młodych ludzi zostało ukamienowanych w Bagdadzie w ciągu ostatnich trzech tygodni. Jest to wynik kampanii szyickich bojówkarzy przeciwko młodzieńcom ubranym i uczesanym w zachodnim stylu „emo”.

Film: Gwałty i zabójstwa są tam na porządku dziennym

Rehana Yasmin

WPakistanie honorowe zabójstwa kobiet nazywane są karo-kari. Gulshan Bibi niesłusznie oskarżonej o cudzołóstwo, przez przeciwnika jej ojca, cudem udało się uniknąć śmierci.

Emir Kataru chce wysyłania wojsk arabskich do Syrii

Emir Kataru, szejk Hamad bin Khalifa Al Thani

Oświadczenie szejka Hamada bin Khalifa Al Thani pojawia się wśród narastających opinii, że misja obserwacyjna Ligi Arabskiej w Syrii nie powiodła się.

Losowo z menu Ze świata

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl