Pn18122017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Powrót Jesteś tutaj: Home Ze świata Wydarzenia i polityka Antysemityzm — na świecie Swastyki w żydowskim Brooklynie

Swastyki w żydowskim Brooklynie

Swastyka namalowana na Centrum Żydowskim w Brooklynie, Nowy Jork

Burmistrz Bloomberg mówi, że „nie ma miejsca na akty nienawiści w Nowym Jorku”. Nienawistne grafitti rozpylono w wielu żydowskich miejscach, w tym na murach synagog, w Borough Park, w nowojorskiej dzielnicy Brooklyn.

Specjalna jednostka nowojorskiej policji szuka sprawców, którzy w nocy z czwartku na piątek namalowali sprayem swastyki. „Nie ma miejsca na akty nienawiści w Nowym Jorku” – powiedział burmistrz miasta, Michael Bloomberg, dodając, że nakazał służbom miejskim wymazać grafitti tak szybko, jak policyjne śledztwo na to pozwoli.

Swastyki zostały namalowane pod adresami: 4609 16th Ave., 4619 16th Ave., 4423 16th Ave., 4623 18th Ave, jak również na furgonetce zaparkowanej na 42. ulicy, pomiędzy 15 i 16 Ave.

„Nietolerancja religijna po raz kolejny powróciła do Borough Park. Nowojorczycy są świadkami kolejnego przykładu nienawiści. Razem z innymi urzędnikami i nowojorską policją pracujemy na rzecz ochrony wolności religijnych dla wszystkich i ukarania tych, którzy wbrew tej wolności łamią prawo w pełnym zakresie” – powiedział radny miasta Domenic Recchia Jr.

 Na fotografii: Swastyka namalowana na Centrum Żydowskim w Brooklynie, Nowy Jork.

Losowo z menu Ze świata

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl