Pn18122017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Powrót Jesteś tutaj: Home Ze świata Wydarzenia i polityka Antysemityzm — na świecie „Zabić Żydów” w New Jersey

„Zabić Żydów” w New Jersey

Anti-semitism

Mieszkańcy Monmouth Heights, należącym do metropolii Nowego Jorku, obudziwszy się w czwartek nad ranem, znaleźli na murach swych domów, na samochodach, chodnikach, płotach i skrzynkach pocztowych swastyki i przepełnione nienawiścią slogany, wzywające do zabijania Żydów.

W całym hrabstwie Monmouth County mieszka około 75.000 Żydów, z czego zaledwie kilka tysięcy w dzielnicy Heights Monmouth.

Keith Krivitzky, dyrektor Żydowskiego Związku Monmouth County, powiedział dziennikarzom lokalnej prasy żydowskiej, że choć z pewnością w dzielnicy Heights Monmouth mieszkają żydowskie rodziny, nie myślę, by znajdowała się tam ich większa koncentracja niż w reszcie Zachodniego Monmouth County.

„W rzeczywistości”, powiedział, „nie ma nawet jednej synagogi w tej okolicy”.

Lokalne władze Monmouth County wydały komunikat prasowy, potępiającący falę nienawiści. Thomas A. Arnone oznajmił: „prześladowania religijne w jakiejkolwiek formie są sprzeczne z fundamentalnymi zasadami Ameryki. Chociaż chcielibyśmy myśleć, że potraktowanie Żydów w czasie II wojny światowej nauczyło nas odróżniać dobro od zła, smutnym faktem jest, że o tej lekcji historii zapominają niektórzy ludzie. Ja osobiście uważam ten rodzaj wandalizmu za nikczemny”.

Incydent potępiła Liga Przeciwko Zniesławianiu (Anti-Defamation League). Jeffrey K. Salkin, Dyrektor Wspólnoty ADL z New Jersey, powiedział: „oszpecenie publicznej i prywatnej własności swastykami i sloganami nawołującymi do zabijania Żydów stanowi atak na całą społeczność. Swastyka jest uniwersalnym symbolem nienawiści, mającym zaszczepić strach i zastraszanie. Umieszczenie napisów jednocześnie na wielu lokalizacjach jest w tym przypadku zamierzone. Sprawcy chcieli w ten sposób wysłać wiadomość do całej społeczności.”

„Wzywamy członków społeczności do zadeklarowania się jednym głosem, że owe akty nienawiści są niedopuszczalne”, dodał Salkin. „Podziwiamy natychmiastową reakcję policji i wyrażam przekonanie, że osoby odpowiedzialne za ten czyn zostaną zidentyfikowane i osądzone.”

Anti-semitism in New York

Losowo z menu Ze świata

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl