Pn18122017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Powrót Jesteś tutaj: Home Ze świata Wydarzenia i polityka Afryka Angola zakazała islamu i wyburzyła meczety

Angola zakazała islamu i wyburzyła meczety

José Eduardo dos Santos

Rząd Angoli zdelegalizował islam. To rewanż za mordowanie chrześcijan w innych krajach Afryki. Wszystkie meczety mają zostały zamknięte, a nastepnie wyburzone.

Praktykowanie islamu jest od końca ubiegłego roku w Angoli surowo zabronione a dwa meczety znajdujące się w stolicy kraju, Luandzie zostały już zburzone.

To jest definitywny koniec islamu w naszym kraju – mówił w ubiegłym roku prezydent José Eduardo dos Santos. Decyzję rządu argumentował koniecznością odpowiedzi chrześcijańskich państw na islamską agresję właściwą dla wielu krajów Afryki.

Burzenie meczetu w stolicy Angoli

Ministrowie rządu Angoli wskazują, że islam jest przeciwny kulturze i tożsamości tego kraju a sama jego natura wyklucza bezkonfliktowe funkcjonowanie tej religii w społeczeństwie.

Rząd byłej kolonii portugalskiej uważa ponadto, iż niektóre islamskie nakazy są całkowicie sprzeczne z prawami ludzkimi, a zwłaszcza prawami kobiet.

Tym samym Angola stała się pierwszym krajem na świecie, w którym praktykowanie islamu zostało zakazane.

Wyburzony meczet w stolicy Angoli

W Angoli mieszka prawie 20 mln ludzi. W 95 proc. są to chrześcijanie – w większości (59 proc.) katolicy. Islam w Angoli praktykowało do tej pory ok. 1 proc. mieszkańców.

 Na fotografii: Prezydent Angoli José Eduardo dos Santos oraz burzenie meczetu w Angoli.

Losowo z menu Ze świata

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl