Śr22112017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

Masada – miejsce, które nigdy więcej nie zostanie zdobyte

Massada, Israel

Masada jest wyjątkowym miejscem w historii Izraela. To symbol heroicznej walki aż do końca. Na jej ruinach żołnierze izraelscy składają przysięgę wojskową, deklarując, że nigdy więcej to miejsce nie zostanie zdobyte.

Czytaj więcej...

Muzeum Ein Yael

Ein Yael Active Museum

Ein Yael położone jest w dolinie Emek Refaim w sercu natury na obrzeżach Jerozolimy (Emek to po hebr. dolina). Miejsce posiada starożytne tarasy, źródło wodne, ogrody i tereny rolne, a także zrekonstruowaną rzymską ulicę ze sklepami i warsztatami.

Czytaj więcej...

Ramat Hanadiv

Ramat Hanadiv

Ramat Hanadiv to unikalne miejsce położone na południe od Zichron Yaakov na południowych zboczach góry Karmel. Jest pomnikiem dla Barona Edmonda de Rothschild, którego działalność miała duże znaczenie w tworzeniu się społeczności żydowskiej na Ziemi Izraela na początku XX wieku.

Czytaj więcej...

Ein Hod – miejsce pełne sztuki

Ein Hod

Miasteczko Ein Hod zapewnia ciekawą kanwę dla kwitnącej tutaj sztuki i stanowi doskonały cel wycieczek.

Czytaj więcej...

Forteca Nimroda

Twierdza Nimroda

Nagroda za dość wytężoną wspinaczkę na szczyt warownej wieży jest wspaniały widok na dolinę Hula, Wzgórza Golan i góry Libanu i Galilei.

Czytaj więcej...

Kibuc: לוחמי הגטאות

Kibuc Lohamey-ha'getaot

Imponujący akwedukt wita odwiedzających przy wejściu do kibucu Lokhamei ha-Geta'ot, położonego w zachodniej Galilei pomiędzy Acre (Ako) i Nahariya.

Czytaj więcej...

Noc z Beduinami

Z wizytą u izraelskich Beduinów

Jazda na wielbłądzie, jedzenie tradycyjnych potraw i nocleg w namiocie pod gwiazdami w samym sercu pustyni - to jedna z propozycji spędzenia czasu dla odwiedzających Izrael.

Czytaj więcej...

Farma alpak i lam w Mitzpe Ramon

Alpaca Farm, Mitzpe Ramon, Izrael

Zazwyczaj mieszkają w Andach Ameryki Południowej. Alpaki, które nieco przypominają swym wyglądem lamę, a trochę owcę, to niezwykłe i interesujące zwierzęta.

Czytaj więcej...

Starożytne miasto Gamla

Gamla

Starożytne miasto Gamla znajdujące się na stromej grani Wzgórz Golan, wznosi się na wysokość 330 metrów nad otaczającym je górzystym terenem. Jest czasami nazywane „Masadą północy”, gdyż podobnie, jak ona, najbardziej zapamiętana została z katastroficznej porażki, która rozegrała się w tym miejscu podczas wielkiego buntu Żydów przeciw Rzymianom.

Czytaj więcej...

Beit Lekhem ha-Glilit

Beit Lekhem HaGlilit

Szczególnie piękne stare kamienne domy i czarujący krajobraz lasu dębowego są tym, co wita odwiedzających malowniczy moszaw Beith Lekhem ha-Glilit. Ta piękna niemiecka wieś, założona ponad 100 lat temu, została wyjątkowo dobrze zachowana w oryginale sprzed wieku, a nawet zyskała na urodzie w ostatnich latach.

Czytaj więcej...

Izraelczycy odwiedzają dawną stolicę północnego Królestwa Izraela

Sebastia, Samaria, Szomron

Setki Izraelczyków, korzystając z nastania pierwszych dni święta Sukkot, odwiedziło w miniony wtorek wyjątkowe historyczne miejsce Ziemi Izraela.

Czytaj więcej...

Losowo z menu Turystyka

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl