Śr22112017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

Muzeum Archeologiczne Rockefellera w Jerozolimie

Rockefeller Archaeological Museum

Wspaniały budynek muzeum posiada równie wspaniałą kolekcję antyków. Wszystkie artefakty, będące w posiadaniu Muzeum Rockefellera, odkryte zostały w Ziemi Świętej w czasie okresu mandatu brytyjskiego. Muzeum Archeologiczne Rockefellera jest świadectwem bogactwa cywilizacji, które odegrały dużą rolę w historii (i prehistorii) ziemi.

Czytaj więcej...

Muzeum Ziem Biblijnych w Jerozolimie

Muzeum Ziem Biblijnych

Muzeum bazuje na biblijnej historii i archeologii. Warto więc udać się do Jerozolimy – szczególnie z dziećmi – na wycieczkę do muzeum ziem opisanych w Biblii.

Czytaj więcej...

Muzeum krajów biblijnych w Jerozolimie

Muzeum krajów biblijnych w Jerozolimie

Muzeum krajów biblijnych (מוזיאון ארצות המקרא ירושלים), znajdujące się w Jerozolimie, zajmuje się badaniem kultur narodów wymienionych w Biblii, w tym starożytnych Egipcjan, Kananejczyków, Filistynów, Aramejczyków, Hetytów, Elamatów, Fenicjan i Persów.

Czytaj więcej...

Tel Awiw – ekspozycja kolejowa w muzeum Eretz Israel

Muzeum kolejnictwa w Tel Awiwie

Muzeum Eretz Israel (Muzeum Ziemi Izraela) to obszerny kompleks w północnym Tel Awiwie niedaleko rzeki Yarkon i kampusu uniwersyteckiego. Składa się na niego szereg pawilonów wystawowych, stanowisko archeologiczne, planetarium oraz plenerowe wystawy – w tym wystawa techniki kolejowej, niemal zdolna rywalizować z tą z Hajfy.

Czytaj więcej...

Muzeum Izraelskiej Marynarki Wojennej w Hajfie

Muzeum Marynarki Izraela

Muzeum nielegalnej imigracji i Marynarki Wojennej w Hajfie zajmuje niewielki fragment terenu u podnóża góry Karmel. Jeszcze do niedawna muzeum chwaliło się jedynie pamiątkami i dokumentami rozmiarów „gablotowych”, jednak w ostatnich latach zmieniło siedzibę i zaczęło wystawiać również cięższy sprzęt. W tej chwili są to m.in. dwie spore korwety oraz… okręt podwodny.

Czytaj więcej...

Hatzerim – Muzeum Izraelskich Sił Powietrznych

Dassault Mystère IVA

Wpółnocnej części pustyni Negew, nieopodal Be'er Shevy, mieści się niewielki kibuc Hatzerim. A w pobliżu kibucu – całkiem spora baza izraelskich sił powietrznych oraz muzeum izraelskiego lotnictwa wojskowego.

Czytaj więcej...

Sanktuarium Księgi w Jerozolimie

Sanktuarium Księgi w Jerozolimie

Sanktuarium Księgi (hebr. היכל הספר, Heikhal HaSefer) to jedno ze skrzydeł Muzeum Izraela obok Givat Ram w Jerozolimie. Zawiera zwoje Morza Martwego odkryte w latach 1947-56 w 11 jaskiniach wokół strefy Wadi Qumran.

Czytaj więcej...

Tel Aviv: Multimedialne muzeum w historycznym budynku

Plac Bialik w Tel Awiwie przy Beit Ha-ir

Niedawno odnowiony budynek służy jako muzeum multimedialne i ulubione miejsce spotkań towarzyskich.

Czytaj więcej...

Muzeum Kolei Izraelskich w Hajfie

Muzeum Kolei Izraelskich, Haifa

Muzeum Kolei Izraelskich w Hajfie nie jest placówką dużą. Nie jest nawet placówką średnią. Parowóz posiada jeden, na dodatek wąskotorowy. Ale za to jak jest urządzone…

Czytaj więcej...

Latrun – muzeum wojsk pancernych

Latrun

Spośród światowych placówek opiekujących się czołgami i pokrewnym sprzętem, Yad la-Shiryon – Muzeum Sił Pancernych w Latrun należy do tych najbardziej znanych – zarówno dzięki ilości, jak i unikalności swojej kolekcji. Można tu obejrzeć wszystkie cztery modele izraelskiej Merkavy, PzKpfw IV zdobytego na Syryjczykach w trakcie kampanii na Wzgórzach Golan, czy też sekcję gigantycznego ruchomego pancernego mostu pływającego, przygotowanego na okoliczność forsowania Kanału Sueskiego.

Czytaj więcej...

10 najlepszych muzeów w Tel Awiwie

Design Museum Holon

Izraelczycy powiadają, że u nich jest więcej muzeów niż gdziekolwiek indziej na świecie.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Losowo z menu Turystyka

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl