Śr22112017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

Jerozolima: Wycieczki po Mieście Dawida

Jerozolima, Wycieczki po Mieście

Wszystko zaczęło się ponad 3000 lat temu, kiedy król Dawid opuścił Hebron i skierował się ku wzgórzom Jerozolimy, a następnie na miasta Jebuzejczyków.

Czytaj więcej...

Jerozolima: Podróż do epoki Starego Testamentu

Centrum Czasów Biblijnych i Ogród Dziedzictwa w Jerozolimie

Są na świecie jeszcze miejsca, w których czas się zatrzymał. W Jerozolimie Hannah Thrasher prowadzi w swoim ogrodzie Centrum Czasów Biblijnych i Ogród Dziedzictwa. Centrum otwarte jest dla pielgrzymów, turystów i studentów z całego świata. Każdy z pewnością zasmakuje tam klimatu starożytności i zapozna się z życiem w czasach Starego Testamentu.

Czytaj więcej...

Galilea – Dolna, Górna i Zachodnia

Jezioro w Dolinie Hula

Galileą nazywamy obszar na północy Izraela – w sumie jedną trzecią całego kraju.

Czytaj więcej...

Spływy kajakowe i rafting na rzece Jordan

Kayaking on the Jordan River

Okazuje się, iż aby zaznać wielkich emocji, wcale nie trzeba jechać nad rzekę Colorado. Wystarczy Jordan w Izraelu, który jeszcze nie wysechł i wciąż zapewnia mokrą i (w pewnym sensie) dziką zabawę.

Czytaj więcej...

Góry z soli

Zona Lota

Jadąc od strony Masady na południe, wzdłuż coraz płytszego i bardziej zasolonego Morza Martwego, w pobliżu biblijnej Sodomy napotykamy na jedyne w świecie pasmo górskie zbudowane wyłącznie z soli kamiennej (98% NaCL).

Czytaj więcej...

Zamki Templariuszy w Izraelu

Safed

Templariusze, a dokładnie Zakon Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona powstał w 1118 roku. Do ich zadań należała ochrona pielgrzymów oraz szlaków, którymi kroczyli. Do dziś w Europie, również na terenie Polski istnieje wiele budowli, którymi władali. Są też takowe na terenie dzisiejszego Izraela. Oto dwie z nich:

Czytaj więcej...

Timna i kopalnie króla Salomona

Park Timna

Jadąc samochodem główną drogą Nr 90, łączącą Morze Martwe z Eilatem, koniecznie należy zatrzymać się w miejscu, zwanym Timma, aby zwiedzić unikalny w skali światowej Park Natury z pozostałościami kopalń i hut miedzi sprzed 6-ciu tysięcy lat.

Czytaj więcej...

Izrael - kraj czterech mórz

Izrael

Typowy obrazek z Izraela: postać w stroju kąpielowym, unosząca się na wodach (albo raczej leżąca na powierzchni) Morza Martwego z gazetą w ręku - zupełnie jak w niedzielny poranek w łóżku.

Czytaj więcej...

Morze Martwe, Qumran, Ein Gedi, Masada

Masada

Morze Martwe położone jest w głębokim zapadlisku, między surowymi zboczami Pustyni Judejskiej i masywem Gór Moab w Jordanii.

Czytaj więcej...

Wyjątkowe miejsce – Izrael

Izrael

Izrael jest wyjątkowo ciekawym miejscem na spędzenie urlopu – jeśli zdecydujemy się właśnie tam odbyć podróż, z pewnością nie będziemy żałować.

Czytaj więcej...

Pustynie i inne atrakcje przyrodnicze Izraela

Pustynia Judzka

Poszczególne regiony Izraela są bardzo zróżnicowane pod względem klimatycznym jak i krajobrazowym. Kraj tren leży w strefach klimatu podzwrotnikowego (wybrzeże Morza Śródziemnego) i zwrotnikowego (rejon Elatu nad zatoką Akaba).

Czytaj więcej...

Izrael nie tylko dla pielgrzymów

Izrael, okolice Eilatu

Ważną gałęzią gospodarki Izraela jest turystyka, szczególnie religijna, ale turystów przyciągają także nadmorskie plaże, archeologiczne i historyczne miejsca oraz bardzo urozmaicone środowisko geograficzne. Liczba przyjeżdżających do tego kraju rośnie z każdym rokiem.

Czytaj więcej...

Szlakiem win izraelskich

Izraelskie winiarnie

Źródłem autentycznego doświadczenia, dostosowanego do własnych pragnień i upodobań, jest ponad 300 winnic i winiarni, rozlokowanych we wszystkich regionach Izraela, które zapraszają spragnionego turystę do odwiedzin i degustacji.

Czytaj więcej...

Safari w okolicach Eilatu

Kolumny Salomona, Partk Timna, Negev, Israel

Liczni agenci turystyczni w Eilacie (spotkać ich możemy w wielu miejscach, obowiązkowo niemal w każdym eilackim hotelu) oferują turystom trekkingi, jeep safari i wycieczki na wielbłądach po pustyni.

Czytaj więcej...

Morze Martwe – cud natury

Morze Martwe

Morze Martwe, leżące około 400 metrów poniżej poziomu morza, jest najniższym punktem na ziemi.

Czytaj więcej...

Wędrówki po Wzgórzach Golan

Wzgórza Golan

Wzgórza Golan mają dużą liczbę ciekawych i fascynujących miejsc. Będąc wysokiej wilgotności obszarem, miejsce to zawsze obfitowało w wodospady i strumienie. Najsłynniejsze z nich znajdują się Gamla, Sa'ar, a także w Banias.

Czytaj więcej...

Twierdza Masada

Masada

Masada jest ważna nie tylko dlatego, że jest wpisana Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, czy z powodu zapierających dech w piersiach widoków, ani dlatego, że ta dawna twierdza zajmuje strategiczne położenie na wysokim płaskowyżu nad Morzem Martwym…

Czytaj więcej...

Losowo z menu Turystyka

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl