Śr22112017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

Jeść koszernie w Izraelu

Koszernośc w izraelskich restauracjach

To chyba nie będzie zaskoczeniem dla Ciebie, że Izrael jest pełen koszernych restauracji. Tak więc, jeśli chodzi o jedzenie, można założyć, że do większości zakładów gastronomicznych śmiało możesz wchodzić, nie martwiąc się o utrzymanie koszerności. Lecz nie do końca.

Czytaj więcej...

Elektryczność w Izraelu

Elektrycznośc w Izraelu

Gdy wędrując przez pustynię arabską docieramy wreszcie do mlekiem i miodem płynącej krainy nowoczesnego Izraela, zmuszeni jesteśmy zsiąść z wielbłądów. Oto bowiem zaczyna się świat komputerów, telewizorów i zmechanizowanego sprzętu AGD, sieci komórkowych, itp. Słowem: elektryfikacja.

Czytaj więcej...

Pociągiem z lotniska do Tel Awiwu

Izraelska kolej

Najtańszym – i często najszybszym – sposobem na podróż do miasta z lotniska Ben Guriona jest wybranie trakcji kolejowej.

Czytaj więcej...

Kibuce w Izraelu

Kibuc

Izraelskie społeczności kibucowe rozmieszczone w najpiękniejszych i najbardziej urodzajnych zakątkach kraju, są bodaj najbardziej znanym „produktem” lokalnym, reprezentując unikalny, wiejski styl życia, cechę charakterystyczną okresu powstawania Państwa Izrael.

Czytaj więcej...

Telefony publiczne w Izraelu

Telefony publiczne w Izraelu

Wdobie telefonów komórkowych publiczne automaty telefoniczne mogą wydawać się przestarzałe, ale to dobry sposób na wykonywanie krajowych połączeń telefonicznych w Izraelu i zaoszczędzenia nieco gotówki.

Czytaj więcej...

Parkowanie samochodu w Izraelu

Parkowanie w Izraelu

Właśnie wynająłeś samochód, by podróżować po Izraelu i chcesz uniknąć opłat za bilet parkingowy, a w szczególności uchronić się przed kłopotami z płaceniem grzywny ze złe parkowanie – lub nawet odholowania pojazdu, co mogłoby skutecznie zepsuć nam wakacje. Dlatego warto zapoznać się z zasadami parkowania w Izraelu.

Czytaj więcej...

„Canyoning” w Izraelu

Canyoning in Israel

Canyoning jest to sport ekstremalny, który stał się niezwykle popularny w Izraelu.

Czytaj więcej...

Napiwki w izraelskich barach

Napiwki w barach

Warto być hojnym w barze – szczęśliwi barmani są znani ze szczególnego podejścia do lojalnych klientów i odpłacają się dodatkową niespodziankę lub co najmniej uśmiechem.

Czytaj więcej...

Morze Martwe - praktyczne informacje

Sheraton on Yam HaMelach

Morze Martwe nie jest w rzeczywistości morzem, tylko śródlądowym jeziorem usytuowanym w najniższym punkcie Ziemi. Leży 400 metrów poniżej poziomu morza w tektonicznym Rowie Jordanu, na pograniczu Izraela, Autonomii Palestyńskiej i Jordanii. To prawdziwy cud natury. Każdy szczegół dotyczący Morza Martwego jest zadziwiający…

Czytaj więcej...

Windsurfing i kitesurfing w Izraelu

Surfers

Izrael stał się krajem surferów od czasu wymyślenia pierwszej deski surfingowej, która została przywieziona do Izraela przez kalifornijskiego lekarza w 1950 roku.

Czytaj więcej...

Kiedy w Izraelu potrzebna jest skromna sukienka

Ultra-ortodoksyjni Żydzi w Mea She'arim

Odwiedzając święte miejsca lub religijne dzielnice należy pamiętać o założeniu na siebie odpowiednio skromnego stroju. Unikniemy wtedy niepotrzebnych nieprzyjemności ze strony zgorszonych naszym wyglądem mieszkańców.

Czytaj więcej...

Zwiedzamy Morze Martwe – porady

Morze Martwe

Jest tak wiele rzeczy do zrobienia i zobaczenia podczas podróży do Izraela, lecz jedną z najlepszych z nich jest wycieczka nad wody Morza Martwego.

Czytaj więcej...

Sporty zimowe i turystyka na Górze Hermon

Sporty zimowe na Górze Hermon

Góra Hermon jest otwarte dla publiczności przez cały rok. Zimą i wiosną, zbocza góry Hermon są oblegane przez narciarzy, którzy na szczyt dostają się przez szereg wyciągów narciarskich.

Czytaj więcej...

Wypożyczenie roweru w Tel Awiwie

Tel-O-Fun

Zadrzewione bulwary w Tel Awiwie, niekończącą się nadmorską promenadę, czy wiele bazarów najlepiej zwiedzać na rowerze.

Czytaj więcej...

Jerozolima – wieczna stolica Izraela i wszystkich Żydów

Jerusalem

Dla Żydów Jerozolima jest nie tylko stolicą Izraela, lecz także domem wszystkich Żydów rozproszonych po świecie. Jakże pamiętny jest ustęp z Psalmu 137:5: „Jeśli zapomnę cię, Jeruzalem, niech uschnie moja prawica”.

Czytaj więcej...

Rowerem po Izraelu

Rowerzysta na Wzgórzach Golan

Podróżowanie rowerem po Izraelu jest świetnym sposobem na zwiedzanie kraju. Izrael ma szeroki wybór tras rowerowych rozmieszczonych na całym terytorium – od Hermonu na północy po Eilat na południu.

Czytaj więcej...

Skąd bierze się gorąca woda w Izraelu?

Zbiornik na gorącą wodę w Izraelu

WIzraelu, ciepła woda nie zawsze magicznie wypływa z kranu. Lecz, jeśli to już ma miejsce, jest zasługą gorącego klimatu i dość powszechnie stosowanych w tym kraju solarnych systemów podgrzewania wody.

Czytaj więcej...

Izrael ■ Ciekawostki

Israel

Trochę ciekawostek na temat Izraela.

Czytaj więcej...

Najlepsze hotele kibucowe w Izraelu

Shoresh Kibbutz Hotel

Hotele w kibucach są unikalną na skalę światową formą izraelskiej gościnności. Kibuc to zbiorowa komunalna osada, która pierwotnie była popularnym sposobem budowania społeczności w ramach przygotowań do powstania państwa Izrael.

Czytaj więcej...

Losowo z menu Turystyka

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl