Śr22112017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

Plaże Tel Awiwu w pierwszej dziesiątce magazynu National Geographic

Plaża w Tel Awiwie

Telawiwskie plaże znalazły się w pierwszej dziesiątce najlepszych plaż na świecie. Ranking przeprowadziło National Geographic.

Czytaj więcej...

Kosmopolityczny Tel Awiw

Tel Awiw-Jafo

Pełne energii, głośne, kosmopolityczne miasto Tel Awiw-Jafo to największa metropolia Izraela i główny ośrodek ekonomiczny kraju. Pełne kawiarni na świeżym powietrzu, muzeów, pięknych parków i plaż, sal koncertowych i teatrów, eleganckich restauracji oraz modnych centrów handlowych, Tel Awiw to wymarzone miasto dla tych, którzy lubią spacery i odkrywanie nowych, nieznanych miejsc.

Czytaj więcej...

Carmel Market w Tel Awiwie

Carmel Market

Zowoców i warzyw do tanich pamiątek – Carmel Market oferuje wszystko, czy to ci potrzebne, czy nie.

Czytaj więcej...

Centralny Dworzec Kolejowy w Tel Awiwie

Tel-Aviv Central Savidor-

Tel Awiw Merkaz (תל אביב מרכז; ang. Tel Aviv Central Savidor) – największy i najważniejszy dworzec kolejowy w Tel Awiwie. Znajduje się w osiedlu Tzafon Chadasz, przy autostradzie Ayalon, u zbiegu Al. Parashat Drachim, oraz ulic Menachem Begina i Ya'akov Dori.

Czytaj więcej...

Gan Meir w Tel Awiwie

Gan Meir

Gan Meir to oaza spokoju w centrum miasta, która może się poszczycić imponującą liczbą atrakcji usadowionymi na tak małej przestrzeni; przyciąga całe rodziny (z domowymi zwierzętami włącznie) i służy także jako centrum dla… tętniącej życiem społeczności gejów i lesbijek.

Czytaj więcej...

Ratusz miejski w Tel Awiwie

Ratusz miejski w Tel Awiwie

Budynek telawiwskiego Ratusza stoi przy Placu Rabina, na osiedlu Tzafon Jashan. Na północ od ratuszu znajduje się wieżowiec Gan HaYir Tower z położonym przy nim parkiem miejskim. Wieżowiec ten jest połączony z ratuszem.

Czytaj więcej...

Centrum Tańca i Teatru Suzanne Dellal w Tel Awiwie

Centrum Tańca i Teatru Suzanne Dellal

Centrum Tańca i Teatru Suzanne Dellal (מרכז סוזן דלל) to największe centrum kultury w osiedlu Neve Tzedek, w metropolii Tel Awiw. Centrum składa się z kompleksu czterech budynków, w których odbywają się liczne przedstawienia teatralne i tańca współczesnego. Ośrodek organizuje także przedstawienia na wolnym powietrzu.

Czytaj więcej...

Dizengoff Center w Tel Awiwie

Dizengoff Center

Tel Aviv jest kosmopolityczną stolicą Izraela, a jej ruchliwe ulice, pełne sklepów odzieżowych to dla niejednego zbyt wiele, by nie dostać palpitacji serca. Ale kiedy nadchodzi lato, z jego przenikającym gorącem, wielogodzinna zabawa w sklepie do upadłego staje się ratunkiem dla spragnionej chłodu człowieczej duszy.

Czytaj więcej...

Plac Rabina w Tel Awiwie

Plac Rabina w Tel Awiwie

Plac Rabina (hebr. כיכר רבין, Kikar Rabin) jest placem w centrum Tel Awiwu. Pierwotnie nosił nazwę Placu Królów Izraela, jednak w 1995 nazwę zmieniono na obecną, oddając w ten sposób cześć zamordowanemu premierowi Icchakowi Rabinowi.

Czytaj więcej...

Latarnia morska w Jaffo

Latarnia morska w Jaffo

Jaffo, to obecnie jedna z dzielnic Tel Awiwu.

Charakterystyczny dla krajobrazu Jaffo budynek latarni powstał w 1862 roku. Jest to walcowata betonowa wieża z latarnią i galerią u góry. Wieża jest pomalowana w białe i czerwone pasy.

Czytaj więcej...

Losowo z menu Turystyka

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl