Śr22112017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

Dom Siebenbergów w Jerozolimie

Siebenberg House

Pomimo sceptycyzmu innych ówczesnych archeologów Theo Siebenberg był przekonany, że pod pewnym domem na Starym Mieście może znaleźć skarby archeologiczne. Kupił więc z żoną Miriam w 1970 roku ów dom, i przez następnych 18 penetrował archeologicznie to miejsce.

Czytaj więcej...

Rynek rzymski w Jerozolimie

Roman Square Museum

Wykopaliska prowadzone jakieś 30 lat temu w Jerozolimie w okolicy Bramy Damasceńskiej na Starym Mieście ujawniły pozostałości rzymskiego placu i bramy, sięgającej prawie 2000 lat – do czasu, kiedy Jerozolima nosiła jeszcze nazwę Aelia Capitolina.

Czytaj więcej...

Grobowiec Zachariasza w Jerozolimie

Prorok Zachariasz, syn Berekiasza żył w 6 wieku przed naszą erą. Jego grobowiec – jak podaje tradycja – znajduje się przy Górze Oliwnej w Jerozolimie. On sam miał prorokować, że „pod koniec dni Góra Oliwna będzie podzielona pod Bożymi stopami, zapowiadając powstanie z martwych.”

Czytaj więcej...

Więzienie dla żydowskich bojowników walczących z okupantem brytyjskim

Jerusalem, Museum of Underground Prisoners

Lata, które doprowadziły do ustanowienia państwa Izrael zostały oznaczone nie tylko przez ostry konflikt między populacjami: żydowską i arabską ale również przez gwałtowną rewoltę Żydów przeciwko obecności brytyjskich kolonizatorów w Ziemi Świętej. Żydowskie podziemie skierowane było przeciwko brytyjskim oficerom, infrastrukturze i najważniejszym budynkom okupanta, z czego najbardziej znany jest atak na gmach jerozolimskiego hotelu King David w lipcu 1946 roku.

Czytaj więcej...

Dom Ticho w Jerozolimie

Ticho House

Ticho jest zabytkowym domem w centrum Jerozolimy – jednym z pierwszych, które zostały wybudowane poza murami Starego Miasta pod koniec 19 wieku. Jej pierwszym mieszkańcem był Aga Rashid Nashishibi, zamożny członek społeczności arabskiej. W 1924 roku, dom został odkupiony przez Abrahama Alberta Ticho, okulistę, i jego żonę, Annę, artystkę.

Czytaj więcej...

Szturm na Givat HaTachmoshet w Jerozolimie

גבעת תחמושת

Wdniu 6 czerwca 1967 roku, o 2:30 nad ranem rozpoczął się szturm izraelskich spadochroniarzy na Ammunition Hill (Givat HaTahmoshet) jordańską placówkę, strategicznie położoną między wschodnią a zachodnią częścią Jerozolimy, przy drodze na izraelską enklawę na górze Scopus.

Czytaj więcej...

Centrum Gerarda Behara w Jerozolimie

Gerard Behar Center

Położone przy ul. Bezalel jest domem kultury z główną salą na 650 osób. Centrum specjalizuje się w organizowaniu niezależnych teatralnych, muzycznych i tanecznych spektakli.

Czytaj więcej...

Synagoga Tiferet Izrael w Jerozolimie

Tiferet Yisrael Synagogue

Synagoga Tiferet Izrael (znana również jako synagoga Nissan Beck) została częściowo zbudowana przez aszkenazyjską społeczność chasydzką w połowie 19 wieku. Przez wiele lat był to budynek bez widocznej na zdjęciu kopuły.

Czytaj więcej...

Międzynarodowe Centrum Kongresowe - Binyanei HaˊUma

Międzynarodowe Centrum Kongresowe - Binyanei HaˊUma

Jerozolimskie Międzynarodowe Centrum Kongresowe [Jerusalem International Convention Center (ICC)] – lepiej znane pod dawną nazwą, Binyanei Haˊuma – jest największym tego typu w kraju. Budynek, wzniesiony w 1956 roku niedaleko kompleksu rządowego w Givat Ram, pełni istotną rolę w organizacji różnych konferencji, seminariów, wystaw i wydarzeń kulturalnych. W budynku mieści się też kino.

Czytaj więcej...

Cinema City w Jerozolimie

Cinema City, Jerozolima

Cinema City w Jerozolimie, otwarte w końcu lutego 2014 r., jest największym centrum kulturalno-rozrywkowym w Jerozolimie, liczącym 20 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Ma osiem pięter, w których znajduje się 19 sal kinowych i teatralnych, podzielonych tematycznie. Wewnątrz są dziesiątki restauracji, kawiarni i sklepów, scena zabawowa, sale konferencyjne, muzeum i inne.

Czytaj więcej...

Losowo z menu Turystyka

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl