Śr22112017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Powrót Jesteś tutaj: Home Zwiedzamy Izrael Podróże po Izraelu Miasta Nowa „plaża” w Beer Szewie

Nowa „plaża” w Beer Szewie

Nowa „plaża” w Beer Szewie

To pustynne miasto w samym sercu Negewu nie ma dostępu do morza. „Plaża” to jedna z wielu fontann wybudowanych ostatnio w Beer Szewie – mieście przywodzącym na myśl jedno ze znaczeń nazwy tego starożytnego biblijnego miejsca: siedem studni.

Jeśli masz tendencję do kojarzenia Beer Shevy z piaskiem, wielbłądami i suchą sauną słoneczną, mamy dla ciebie dobrą wiadomość. „Stolica Negewu” dołączyła do listy izraelskich miast plażowych, takich jak: Tel Awiw, Hajfa, Netanya. Tyle, że plaża w Beer Sheva wygląda nieco inaczej. A to dlatego, że jest wykonana sztucznie.

Nowa „plaża” w Beer Szewie

Betonowa, sztuczna „beach” powstała w centrum miasta, niedaleko od takich gmachów, jak: Soroka University Medical Center, Ben-Gurion University i Center for the Performing Arts.

Nowa „plaża” w Beer Szewie

„Plaża” jest jedną z wielu fontann wybudowanych ostatnio w mieście, w myśl jednego ze starożytnego znaczeń biblijnej nazwy miasta: siedem studni. „Plaża” składa się dziesiątek małych fontann. Odwiedzający to miejsce bawią się i tańczą, zaznając orzeźwiającego wytchnienia w ciągu upalnego dnia. Zaś w nocy miejsce to zmienia się w kolorowy spektakl świateł.

Nowa „plaża” w Beer Szewie

Dzieci (i dorośli, oczywiście) mogą zanurzyć nogi w płytkiej wodzie u podnóża fontann lub biegać w strojach kąpielowych. Jak na wszystkich plażach przystało, i tutaj nie zapomnij spakować kapelusz i wziąć trochę kremu do opalania, aby uniknąć udaru słonecznego lub usmażenia w słońcu.

W pobliżu znajdują się ławki, ocienione od słońca, i wielu mieszkańców miasta lubię przyjść tutaj z koszem piknikowym by pobiwakować – podobnie jak to ma miejsce na plażach Tel Awiw, Aszdod, Netanyi czy Hajfy.

Jednego, czego brak na plaży w Beer Shevie, to piasek. Dzięki temu, wracając do domu, mamy czystsze stopy.

Nowa „plaża” w Beer Szewie

Losowo z menu Turystyka

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl