Śr22112017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

Herzliya

Herzliya

Uważana przez niektórych za przedmieścia Tel Awiwu, miasto Herzliya jest jednak samodzielnym organizmem miejskim, oddalonym o 20 minut drogi na północ od Tel Awiwu

Przybrzeżna dzielnica tego miasta, Herzliya Pituach, jest jednym z najbardziej ekskluzywnych zakątków Izraela, z willami ambasadorów i domami bogatych przemysłowców. Doskonałe restauracje, jak również elegancka plaża i wytworna atmosfera tego miejsca sprawiają, że jest to idealne miejsce do wypoczynku z dala od zgiełku telawiwskiej metropolii.

Herzliya

Główną atrakcją Herzliji dla większości ludzi jest plaża. Jest zawsze czysta i ma ratownika. Robi się na niej tłoczno szczególnie w weekendy.

Brak zgiełku, w porównaniu do Tel Aviv czyni z miasta Herzliya doskonałe miejsce również na aktywny wypoczynek, jak spacery i jazda po mieście na rowerze. A na północ od centrum miasta są pola golfowe.

Herzliya

Warto wstąpić do Herzliya Museum of Contemporary, które zawiera sporą kolekcję nowoczesnych eksponatów.

W mieście jest wiele modnych restauracji, głównie w strefie przemysłowej, lecz także przy marinie, gdzie znajduje się duże centrum handlowe. Są też hotele, usytuowane wzdłuż linii brzegowej.

Strefa przemysłowa miasta składa się ze szklanych budynków biurowych szkła, w których usadowiły się różne międzynarodowe spółki. Spośród nich wiele to potentaci należący do biznesowej czołówki światowej.

Herzliya

Zobacz także: Herzliya nadmorska

Losowo z menu Turystyka

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl