Śr22112017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

Nowa „plaża” w Beer Szewie

Nowa „plaża” w Beer Szewie

To pustynne miasto w samym sercu Negewu nie ma dostępu do morza. „Plaża” to jedna z wielu fontann wybudowanych ostatnio w Beer Szewie – mieście przywodzącym na myśl jedno ze znaczeń nazwy tego starożytnego biblijnego miejsca: siedem studni.

Czytaj więcej...

Herzliya

Herzliya

Uważana przez niektórych za przedmieścia Tel Awiwu, miasto Herzliya jest jednak samodzielnym organizmem miejskim, oddalonym o 20 minut drogi na północ od Tel Awiwu

Czytaj więcej...

Aszkelon

Zakład odasania w Ashkelon

Ashkelon jest miastem historycznym, zbudowanym na gruzach kilku dawnych cywilizacji – był też najstarszym i największym portem morskim w starożytnym Kanaanie.

Czytaj więcej...

Beer Sheva

Beer Sheva

Beer Sheva jest stolicą regionu Negev, miastem na pustyni, które służy jako brama do tego regionu. Miasto na ogół nie jest ujęte w programach wielu odwiedzających Izrael, a więc jest nieco z dala od utartych szlaków turystycznych.

Czytaj więcej...

Rynek rzymski w Jerozolimie

Roman Square Museum

Wykopaliska prowadzone jakieś 30 lat temu w Jerozolimie w okolicy Bramy Damasceńskiej na Starym Mieście ujawniły pozostałości rzymskiego placu i bramy, sięgającej prawie 2000 lat – do czasu, kiedy Jerozolima nosiła jeszcze nazwę Aelia Capitolina.

Czytaj więcej...

Synagoga Tiferet Izrael w Jerozolimie

Tiferet Yisrael Synagogue

Synagoga Tiferet Izrael (znana również jako synagoga Nissan Beck) została częściowo zbudowana przez aszkenazyjską społeczność chasydzką w połowie 19 wieku. Przez wiele lat był to budynek bez widocznej na zdjęciu kopuły.

Czytaj więcej...

Bat Yam

Nocny widok na część nadmorską miasta Bat Yam z promenadą

Miasto Bat Yam leży na wybrzeżu Morza Śródziemnego zaledwie kilka minut jazdy samochodem na południe od Tel Awiwu. Będąc nieco w cieniu bardziej znanych swoich północnych rywali – nadmorskich ośrodków: Herzliya i Netanya, a także samego Tel Awiwu, miasto Bat-Yam, które wciąż się rozwija dzięki ogromnym inwestycjom, także przyciąga do siebie na dłuższy pobyt rzesze turystów.

Czytaj więcej...

Herzliya nadmorska

Hercliya Marina

Herzliya, znana również jako Herzliya Pituach, znajduje się blisko Tel Awiwu, na północ od metropolii. Miasto oferuje mnóstwo plaży, hoteli i drogich rezydencji, z czego wiele z nich służy jako domy dla ambasadorów i zagranicznych mieszkańców.

Czytaj więcej...

Dom Siebenbergów w Jerozolimie

Siebenberg House

Pomimo sceptycyzmu innych ówczesnych archeologów Theo Siebenberg był przekonany, że pod pewnym domem na Starym Mieście może znaleźć skarby archeologiczne. Kupił więc z żoną Miriam w 1970 roku ów dom, i przez następnych 18 penetrował archeologicznie to miejsce.

Czytaj więcej...

Dom Ticho w Jerozolimie

Ticho House

Ticho jest zabytkowym domem w centrum Jerozolimy – jednym z pierwszych, które zostały wybudowane poza murami Starego Miasta pod koniec 19 wieku. Jej pierwszym mieszkańcem był Aga Rashid Nashishibi, zamożny członek społeczności arabskiej. W 1924 roku, dom został odkupiony przez Abrahama Alberta Ticho, okulistę, i jego żonę, Annę, artystkę.

Czytaj więcej...

Grobowiec Zachariasza w Jerozolimie

Prorok Zachariasz, syn Berekiasza żył w 6 wieku przed naszą erą. Jego grobowiec – jak podaje tradycja – znajduje się przy Górze Oliwnej w Jerozolimie. On sam miał prorokować, że „pod koniec dni Góra Oliwna będzie podzielona pod Bożymi stopami, zapowiadając powstanie z martwych.”

Czytaj więcej...

Losowo z menu Turystyka

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl