Śr22112017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Powrót Jesteś tutaj: Home Prima aprilis

Kule śmieszne nową bronią terrorystów z Hamasu

Po tym jak Amerykanie opracowali niekonwencjonalną broń emitującą mikrofale, bojówkarze ze Strefy Gazy postanowili zbudować coś podobnie zniechęcającego przeciwnika do walki - wyrzutnie kul śmiesznych.

Czytaj więcej...

Na Grenlandii odkryto zaginione plemię Izraela

Pod pokrywą wiecznej lodowej zmarzliny grenlandzkiego lądolodu naukowcy z Izraelskiego Instytutu Etnografii odkryli starożytne groty. Jak się szybko okazało, jaskinie były zamieszkałe. Po przeprowadzonym rozeznaniu i wnikliwych badaniach stwierdzono, iż tubylcza ludnośc wykazuje znaczne pokrewieństwo genetyczne do jednego z dziesięciu zaginionych plemion Izraela.

Czytaj więcej...

Wieloryb pływa po Morzu Martwym

Liczni goście wypoczywający w izraelskich kurortach: Ein Bokek oraz pobliskim Ein Gedi, wstając dzisiaj nad ranem, nie dowierzali własnym oczom. Z tafli spokojnych na ogół wód Morza Martwego wyłaniał się wielki ogon. Tuż za nim raz za razem wynurzała się paszcza największego znanego człowiekowi potwora głębin - wieloryba.

Czytaj więcej...

Polacy chcą zawładnąć całym światem

Jak czytamy w „Protokołach Mędrców Polonu”, już wkrótce Polacy panować będą nad całym światem. Pierwszym wyraźnie widocznym symptomem tego było objęcie Stolicy Piotrowej przez papieża-Polaka.

Czytaj więcej...

W Tel Avivie natrafiono na trop zaginionego Boeinga 777

Odkryty w hangarze lotniska Ben Gurion Boenig 777 z odręcznie domalowaną obwódką wokół okien kokpitu pilotów

Na ślad zaginionego niedawno samolotu malezyjskich lini lotniczych Boeing 777 natrafiono w… Tel Avivie. Śledczy dotarli do magazynów znajdujących się na terenie lotnska w Ben Gurion, gdzie przechowywany jest identyczny samolot, jak ten, który zaginął. Ma jedynie domalowaną odręcznie rysę ciągnąca się na około okien kokpitu pilotów (patrz fotografia obok).

Czytaj więcej...

Papież udaje się na pielgrzymkę do Mekki

Papież Franciszek jedzie do Mekki

Po raz pierwszy w historii świata papież uda się na pielgrzymkę (zwaną Hadż) do Mekki. Media spekulują, że Franciszek chce nawrócić się na islam.

Czytaj więcej...

Droga Mleczna jest koszerna

Dwaj naczelni rabini Izraela: sefardyjski i aszkenazyjski, zgodnie stwierdzili, że „Droga Mleczna jest nad wyraz koszerna, a trzymanie się jej reguł jest zgodne z zasadami judaizmu i przybliża do B-ga.

Czytaj więcej...

Don Kichot przybędzie do Izraela

Na miesiąc maj zapowiedziano wizytę Don Kichota w Izraelu. Znany zubożały hiszpański szlachcic, Alonzo Quijano z Manczy, którego życie bez reszty pochłanięte jest lekturą romansów rycerskich, znowu popadł w obłęd i w groteskowym przebraniu, na wynędzniałym koniu wyrusza w świat po raz drugi.

Czytaj więcej...