Pn18122017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Powrót Jesteś tutaj: Home Opinie, krytyka, felietony, komentarze Gojom do żydowskich grup wstęp wzbroniony!

Gojom do żydowskich grup wstęp wzbroniony!

Gojom do żydowskich grup wstęp wzbroniony! „Żydzi to najwięksi rasiści!” – można usłyszeć z ust zagorzałych antysemitów. Niestety, czasami to prawda. Niekórzy Żydzi sami swoim postępowaniem, jak również mową, wkładają takie argumenty w usta przeciwników.

Podłożem wypaczonego mniemania o żydowskiej wyższości bywa niekiedy biblijna idea „narodu wybranego”, która z rasizmem nie ma i nie miała nigdy nic wspólnego, a z zasady rozumiana być powinna jako obowiązek świecenia przykładem dla innych.

Niemniej faktem jest rówież, iż przeciętny Żyd – jak mało kto – przywiązuje szczególną wagę do własnego żydostwa. Trudno szukać odpowiednika w podejściu do swego pochodzenia u ludzi „z narodów”, czyli gojów. Żydzi bardzo często we wzajemnych rozmowach prędzej czy później przechodzą do kwestii wykazywania sobie nawzajem własnych żydowskich korzeni. Jest ono bowiem u nich bardzo ważne.

To rodzi wypaczenia. Więc zdarza się, że Żyd patrzy na goja z pozycji wyższości – powstaje coś, co w dzisiejszym uporządkowanym i poprawnym politycznie świecie ociera się o rasizm, a nawet tym rasizemm jest.

„Nur für Juden”?

Czy to możliwe, żeby jedynym kryterium przynależności do danej organizacji była narodowość? Gdy chodzi o realne organizacje, np. mniejszościowe - tak. Z założenia skupiają one ludzi o konkretnym pochodzeniu, działając zgodnie z prawem i na podstawie zatwierdzonego sądownie statutu.

Zupełnie inaczej rzecz ma się z niesformalizowanymi prawnie grupami, jakich wiele namnożyło się np. na popularnym (głównie pośród starego pokolenia) portalu Facebook. Nie wszystkie z nich są otwarte na różne punkty widzenia. Wiele z nich uprawia prywatę poprzez pryzmat widzimisię i zwykłej złośliwości konkretnego administratora. Są też takie, które dają do zrozumienia wprost: „Goje wynocha z żydowskiego forum!”

Oto jeden przykład takiej grupy

Gojom do żydowskich grup wstęp wzbroniony!

Twórcą wyżej przytoczonej przykładowo grupy, w której goje najwyraźniej nie są mile widziani (o czym ustawicznie przypomina jej administrator) jest niejaki Mariusz Robert Opałko. Całe życie ów był chrześcijaninem. Na starość zapragnął zostać Żydem, co potwierdził konwersją na judaizm. Lecz nie zwyczajnym Żydem, a żydowskim kapłanem (kohenem). Zapewne stąd biorą się jego przesadne starania, by być bardziej czystym rasowo, od zwykłego Żyda.

Gojom do żydowskich grup wstęp wzbroniony!

Losowo z menu Opinie, komentarze

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl