Śr22112017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Powrót Jesteś tutaj: Home Opinie, krytyka, felietony, komentarze

Gojom do żydowskich grup wstęp wzbroniony!

Gojom do żydowskich grup wstęp wzbroniony! „Żydzi to najwięksi rasiści!” – można usłyszeć z ust zagorzałych antysemitów. Niestety, czasami to prawda. Niekórzy Żydzi sami swoim postępowaniem, jak również mową, wkładają takie argumenty w usta przeciwników.

Czytaj więcej...

Żyd twarzą ultrakatolickiego tabloidu

Dawid Wildstein PPodaje się za dziennikarza. Jego pisarstwo zaliczyć można raczej w poczet ledwo zrozumiałego bełkotu. W rzeczy samej, poziom wart ultrakatolickiej Frondy, której od wielu miesięcy stał się jedną z rozpoznawalnych twarzy.

Czytaj więcej...

POP-judaizm

Warsztaty wycinanki żydowskiej

Większości osób schwytanych w sieci polskiej mody na żydowskość judaizm jako religia w zasadzie nie interesuje.

Czytaj więcej...

Polska „zrobiona w Turka”

Polska krajem tranzytowym dla islamistów. Kierunek: Europa Zachodnia

Nie ma się co cieszyć ze zniesienia wiz do Turcji dla Polaków. Tureckie władze będą się teraz domagały od nas tego samego, a to może oznaczać dla Polski katastrofę – pisze „Nasz Dziennik”. Turecki koń trojański bezwzględnie wykorzystał ignorancję premiera polskiego rządu Ewy Kopacz – ocenił socjolog Tomasz M. Korczyński, ekspert ds. zjawiska prześladowań chrześcijan.

Czytaj więcej...

Wirtualni Żydzi w Polsce

Jarmark na Próżnej, festiwal Warszawa Singera

WPolsce jest wielu „wirtualnych Żydów” — przekonywała amerykańska pisarka, dziennikarka, fotografik i naukowiec żydowskiego pochodzenia Ruth Ellen Gruber podczas spotkania w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku.

Czytaj więcej...

Dlaczego Hamas chce wojny?

Arabskie dziecko, Hamas child

Jak zauważa Geoffrey Baliney w swoim wspaniałym studium The Causes of War, politycy rozpoczynają wojny pełni wiary w sukces, inaczej unikaliby konfrontacji. Dlaczego więc Hamas sprowokował wojnę z Izraelem?

Czytaj więcej...

Jak to modnie jest być Żydem!

Figurka Żyda

Jeszcze kilka lat temu powiedzenie komuś: „ty Żydzie!” często stanowiło prostackie wyzwisko, zaś do pochodzenia żydowskiego przyznawało się w Polsce niewiele ponad tysiąc osób. Dziś deklarujących takie korzenie jest około 8 tysięcy, a niegdysiejsza inwektywa straciła swój pejoratywny wydźwięk. Bycie Żydem, przynajmniej w większych ośrodkach, stało się po prostu modne. Pytanie jednak, czy ta domniemana moda nie jest rewersem tego samego medalu, którego drugą stroną jest polski antysemityzm.

Czytaj więcej...

Losowo z menu Opinie, komentarze

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl