Pn18122017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Powrót Jesteś tutaj: Home Bliski Wschód U sąsiadów Izraela Turcja Mossad ostrzega Turcję przed irańskim planem ataku na izraelskich dyplomatów

Mossad ostrzega Turcję przed irańskim planem ataku na izraelskich dyplomatów

Atak bombowy na samochód izraelskiej ambasady w New Delhi

Izrael ostrzegł Ankarę przed Irańczykami planującymi ataki na Izraelczyków na tureckiej ziemi.

Mossad ostrzegł Turcję, że izraelskie placówki dyplomatyczne w tym kraju mogą być celem ataków, poinformował w środę turecki dziennik Hurriyet.

Turecka gazeta odnotowuje, że izraelska agencja wywiadowcza Mossad wysłała list do tureckiej Narodowej Agencji Wywiadu z informacją, że „irańscy Strażnicy Rewolucji – Quds Force” przygotowują się do ataku na Izraelczyków przebywających w Turcji.

Według raportu, cztery osoby zostały już „przerzucone na teren Turcjii z Iranu”, zaopatrzone w broń i materiały do przeprowadzenia ataków na izraelskich dyplomatów.

W zeszlym miesiącu żona izraelskiego dyplomaty została umiarkowanie ranna w stolicy Indii New Delhi, gdy w pobliżu jej samochodu wybuchła bomba. Tego samego dnia nastąpił także atak na ambasadę Izraela w Gruzji, ale bomba zamocowana pod maską samochodu została na czas rozbrojona.

Rada Bezpieczeństwa ONZ jednogłośnie potępiła niedawne ataki na izraelskich przedstawicieli i dyplomatów w Indiach oraz w Gruzji.

 Na fotografii: Skutki ataku bombowego na samochodód izraelskiej ambasady w New Delhi

Losowo z menu Bliski Wschód

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl