Pn18122017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Powrót Jesteś tutaj: Home Bliski Wschód U sąsiadów Izraela Syria Irańskie okręty wojenne w syryjskim porcie

Irańskie okręty wojenne w syryjskim porcie

Irański okręt wojenny

Irański kanał Press TV informuje o przybyciu dwóch irańskich okrętów wojennych do syryjskiego portu w mieście Tartous Jest to druga w ciągu roku tego typu manifestacja irańskich okrętów wojennych w basenie Morza Śródziemnego.

Dwa okręty irańskie — niszczyciel i statek z zaopatrzeniem — zadokowany w sobotę w syryjskim porcie. Miasto Tartous położone jest na północny zachód od stolicy Damaszku.

Kontradmirał Habibollah Sayari przekazał agencji IRNA w oficjalnej wiadomości, że najnowszą inicjatywą było pokazanie potęgi morskiej Iranu oraz „niesienie orędzia pokoju do narodów tego regionu i świata.”

Ruch irańskich statków był bacznie obserwowany przez Izrael, który w zeszłym roku skrytykował Egipt za umożliwienie irańskim okrętom przepłynięcie Kanału Sueskiego.

Poprzedni takie prowokacyjne posunięcie irańskiej marynarki wojennej miało miejsce w lutym ubiegłego roku, kiedy irańska fregata Alvand i statek zaopatrzeniowy Kharg wpłynęły na Morze Śródziemne przez Kanał Sueski – po raz pierwszy od czasu rewolucji w Iranie w 1979 roku.

 Na fotografii: Irański okręt wojenny

Losowo z menu Bliski Wschód

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl