Śr22112017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

Mój syn ze ściętą głową w ręku

Maly arabski morderca

Wmediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie 7-letniego chłopca – syna przybyłego z Australii do Syrii bojownika – który trzyma uciętą głowę żołnierza syryjskiej armii. – To kolejny dowód na to, jak barbarzyńskim tworem jest Państwo Islamskie – skomentował premier Australii Tony Abbott.

Syria: Islamiści żądają od chrześcijan podatku za ochronę

Syryjska dziewczynka zmuszona przez islamistów do patrzenia na śmierć swoich rodziców, których na jej oczach rozczłonkownano

Dżihadyści z Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu (ISIL) zażądali od chrześcijan mieszkających w mieście Rakka na północy Syrii podatku w złocie za ochronę. W zamian za gwarancje bezpieczeństwa będą też musieli ograniczyć praktyki religijne.

Przekłamany obraz konfliktu w Syrii

Ostatnia Polka z Damaszku

Tego, co przeszła i co widziała w Syrii, nie da się opisać. Najważniejsze jednak, że żyje. Że jest z nią syn, Aisa i 23-letnia córka Asfar. Dorota zastanawia się, czy może ujawnić swoje polskie nazwisko. Boi się Al-Kaidy. Na pewno nie poda arabskiego nazwiska, po mężu Syryjczyku. Choć już od dawna nie żyją z sobą i rzadko kontaktowała się z jego rodziną, to nie chce, aby z jej powodów spotkała w Syrii kogoś krzywda.

Izrael odpala rakietę w kierunku Syrii

Ogień i dym płonącego domu po eksplozji w syryjskiej wiosce Bariqa Syrii, blisko linii zawieszenia broni między Izraelem a Syrią

To jest już ósmy raz, kiedy Israel Defense Forces odpala pocisk Tammuz w odpowiedzi na syryjski ostrzał terytorium Izraela, w okresie trwającego od ponad dwóch lat konfliktu w tym kraju.

Czy Asad buduje nowe państwo?

Syria, narody i wyznania

Wykorzystując obawy Zachodu przed interwencją 
w Syrii, Baszar Asad przystępuje do budowy państwa Alawitów. Tak przynajmniej twierdzą eksperci cytowani przez brytyjskiego „Guardiana”. Przełomem w realizacji planów dyktatora ma być zdobycie Homs, trzeciego miasta kraju. Zdaniem ekspertów stanie się to jeszcze przed końcem lata. Wówczas Asad uzyska bezpieczne połączenie między Damaszkiem a nadmorskimi regionami zamieszkanymi w większości przez Alawitów, sektę, do której on sam należy.

Magazyn z syryjskimi pociskami zniszczył izraelski okręt podwodny

Rosyjski pocisk rakietowy Jachont P-800

Pojawiają się różne spekulacje na temat niedawnego zniszczenia magazynu z rakietami produkcji rosyjskiej, niedaleko syryjskiego miasta Latakia.

Syryjscy ranni leczą się u „dzieci szatana”

Syria

Drugi program izraelskiej telewizji pokazał reportaż o tajnym szpitalu na Wzgórzach Golan, w którym leczeni są ranni podczas wojny domowej Syryjczycy.

Syria: Wiadomości TV z momentem zamachu samobójczego w tle

Siedziba syryjskich mediów państwowych po zamachu

Telewizyjne kamery telewizji zarejestrowały moment, jak zamachowcy samobójcy detonują dwie bomby przed siedzibą radia i telewizji w Damaszku. Błysk eksplozji widać w tle za gościem, który akurat udzielał wywiadu na antenie.

Kolejny izraelski atak na konwój syryjskiej broni dla Hezbollahu

Izrael zaatakował konwój z bronią dla Hezbollahu

Odrzutowce IAF zbombardowały pojazdy przewożące rakiety dla Hezbollahu, podały dzisiaj syryjskie źródła opozycyjne.

Drastyczne wideo: Syryjscy islamiści ścięli głowę księdzu

Ścięty François Murad

Informacje podawane w polskich mediach przedstawiające sytuację w Syrii sprawiają wrażenie, iż zły jest wyłącznie trzymający się kurczowo władzy prezydent tego kraju Baszszar Al-Assad. Dobrymi zaś jego przeciwnicy – rebelianci. Lecz prawda jest taka, że źli są wszyscy.

Izrael zaatakował skład rosyjskich rakiet w Syrii?

Izraelskie samoloty

Izrael zaatakował na początku lipca syryjskie składy nowoczesnych pocisków przeciwokrętowych Jachont, które Rosja mimo apeli społeczności międzynarodowej sprzedała reżimowi w Syrii. Informację podał „New York Times”, powołując się na źródła we władzach USA.

Losowo z menu Bliski Wschód

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl