Śr22112017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

Hezbollah – jeden z rozgrywających w regionie Bliskiego Wschodu

Hezbollah

Wojna domowa w Syrii, która rozlała się na sąsiedni Irak, coraz bardziej przybiera kształt regionalnej batalii o władzę. Cichym, ale ważnym uczestnikiem tego starcia jest Hezbollah, najpotężniejsza „prywatna armia” na świecie – pisze „Polska Zbrojna”.

Hezbollah

Hezbollah

Hezbollah to organizacja polityczno-militarna, zwana też Partią Boga ze względu na ścisły związek z szyityzmem. Założona w 1982 przez Husajna al-Musawiego i grupę bojowników przybyłych z Iranu po inwazji Izraela na Liban.

Ariel Szaron ostatnim królem Izraela

Hassan Nasrallah

Przywództwo polityczne Izraela jest w stanie „rozkładu”, rzekł przywódca Hezbollahu, komentują wynik ostatnich wyborów parlamentarnych w Izraelu • Nasrallah, który ukrywa się w nieznanym miejscu w Libanie, z obawy o swoje życie, powiedział, że Arabowie palestyńscy z tzw. Zachodniego Brzegu powinni uczyć się od swoich „braci w Gazie”, jak prowadzić opór.

Czy Hezbollah zaatakuje Izrael?

Członkowie zbrojnego skrzydła Hezbollahu

Czy po zakończeniu konfliktu w Strefie Gazy, Izrael stanie w obliczu nowego zagrożenia? W każdej chwili ostrzał państwa żydowskiego z terytorium Libanu, za namową irańskich sponsorów, może rozpocząć Hezbollah. Tym samym Izraelczycy znaleźliby się w poważnych tarapatach, bowiem wszystkie baterie systemu „Żelazna Kopuła” wykorzystują na froncie południowym, więc północ byłaby odsłonięta na rakietowe ciosy – analizuje Tomasz Otłowski.

Falangi Libańskie – w obronie chrześcijaństwa

Falangiści

Dziś,kiedy na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Azji ginie za wiarę w Chrystusa setki tysięcy niewinnych osób warto wspomnieć o libańskich falangach. Byli to ludzie, którzy mieli odwagę chwycić za broń kiedy muzułmański terror wkradł się do ich ojczyzny.

Armia Libanu: Zdemontowaliśmy rakiety wycelowane na Izrael

Rakiety Katiusza przygotowane do odpalenia na Izrael w południowym Libanie, 22 maja 2001 roku

Libańska armia zdemontowała w poniedziałek cztery rakiety, odkryte w południowym Libanie, które zostały ustawione do opalania na Izraela, powiedział libański urzędnik do spraw bezpieczeństwa.

Izraelskie samoloty zbombardowały południowy Liban po atakach rakietowych na Izrael

Mapa Libanu z zaznaczonym miejscem nalotu

Palestyńska grupa terrorystyczna potwierdza dzisiejszy poranny rajd izraelskich samolotów na południowy Liban. Nie było ofiar w ludziach.

Arabowie masowo mordują polskie bociany

Bocian

Miliony bocianów i innych ptaków, które szlakiem przez Izrael przelatują z Europy do Afryki, giną w Libanie. Zabijają je miejscowi myśliwi, wśród których znajdują się i 10-letni chłopcy. Wiele z tych ptaków to polskie bociany.

Terrorystyczny Hezbollah transparentami wita Papieża

Papiez Benedykt XVI przed odlotem do Libanu

To będzie jego czwarta podróż na Bliski Wschód, jako papieża. Dzisiaj, w piątek Benedykt XVI przybył do Libanu.

Losowo z menu Bliski Wschód

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl