Pn18122017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Powrót Jesteś tutaj: Home Bliski Wschód U sąsiadów Izraela Iran Hamas nawołuje do wyzwolenia meczetu Al Aksa

Hamas nawołuje do wyzwolenia meczetu Al Aksa

Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad (po lewej) i szef Hamasu, Ismail Haniyeh

Meczet Al Aksa, znajdujący się na Wzgórzu Swiątynnym, wraz z Kopułą na Skale, jest we władaniu muzułmanów. Żydom nie można się tam modlić.

Szef Hamasu ogłosił dzisiaj, że Iran i świat muzułmański pomoże uwolnić meczet Al Aksa. (Uwolnić? Ciekawe od czego, od kogo?) Przemawiając na wiecu w Teheranie zorganizowanym dla upamiętnienia 33 lat rewolucji islamskiej, szef terrorystycznej organizacji z Gazy powiedział, że ogromna frekwencja na wiecu dobrze wróży przyszłości.

Szef Hamasu kontynuował dzisiaj swoją wizytę w Iranie po tym, jak w sobotę oznajmił, że Hamas nigdy nie uzna Izraela.

„Oni [Zachód] chcą, byśmy wstrzymali opór i uznali Izrael, ale ogłaszamy, że to nigdy nie nastąpi”, powiedział Haniyeh, dodając, że „muzułmanie dzięki pełnej jedności i przy wsparciu Islamskiej Republiki Iranu wyzwolą meczet Al Aksa w przyszłości.”

„Iran użyje wszystko co ma do swojej dyspozycji aby wesprzeć uciśnionych Palestyńczyków”, powiedział.

W 1951 w zamachu podczas wizyty w meczecie zginął król jordański Abdullah I. Palestyński zamachowiec usiłował także zabić jego wnuka, późniejszego króla Husajna, ale ten uszedł z życiem. W 1969 chrześcijański turysta Denis Michael Rohan podłożył ogień pod meczet. Pożar strawił mównicę z drzewa cedrowego (minbar), dar sułtana Saladyna.

W 1967 roku, zaistniała niepowtarzalna szansa na zniszczenie tej „obrzydliwości”, stojącej w miejcu Świętym dla Boga Biblii. Jednak Izrael – w przeciwieństwie do Arabów – nie niszczy miejsc kultu innych religii.

Od tego czasu palestyńczycy wielokrotnie rzucali kamienie na głowę modlących się pod Scianą Płaczu Żydów.

 Na fotografii: Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad (po lewej) i szef Hamasu, Ismail Haniyeh w na piątkowym wiecu w Teheranie z okazji 33. rocznicy rewolucji islamskiej.

Losowo z menu Bliski Wschód

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl