Pn18122017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Powrót Jesteś tutaj: Home Bliski Wschód U sąsiadów Izraela Iran Irańskie media ujawniają kolejny amerykański spisek

Irańskie media ujawniają kolejny amerykański spisek

Press TV

Irański serwis Press TV ujawnił „amerykańską intrygę”, która ma doprowadzić do ataku ze strony Turcji i Izraela, mającego na celu obalenie syryjskiego prezydenta Baszara al-Asada

Według anonimowych źródeł, na które powołuje się Press TV, część amerykańskiego planu została już pomyślnie wykonana. Wśród punktów, które zostały spełnione wymienia się: odrzucenie postulatów Ligi Arabskiej przez rząd w Damaszku, uznanie syryjskiej opozycji za legalny rząd i otworzenie jej siedziby w Turcji.

W tej chwili trwa realizacja kolejnej części scenariusza. Ma nią być atak na syryjskie placówki dyplomatyczne w innych państwach — podaje Press TV. Według prognoz irańskiego serwisu, następnym etapem będzie napiętnowanie syryjskiego rządu jako zbrodniarzy wojennych i próba postawienia go przed trybunałami w Hadze.

W dalszej kolejności — celem wzniecania wewnętrznych niepokojów i zbrojenia opozycji — do Syrii zostaną wysłane tureckie wojska. Press TV przewiduje także, że amerykańska armia uzbroi wahhabitów, którym zleci atak na przygraniczne wsie syryjskie. Na koniec gotowość do przystąpienia do konfliktu wyrazi Izrael, a wraz z nim Jordania — kolejny sąsiad Syrii. Do państw mieliby dołączyć bojownicy al-Kaidy, rozmieszczeni w pobliżu granicy iracko-syryjskiej.

Finałem scenariusza ma być informacyjna blokada i emisja nowych paszportów. Przekazy satelitarne oficjalnych kanałów państwowych zostaną zablokowane, a Syryjczycy, którzy nie uzyskają nowego dokumentu, nie będą mogli podróżować do państw zachodnich i arabskich.

Bieg wydarzeń prognozowany przez irański serwis nie znajduje potwierdzenia w amerykańskich deklaracjach. 31 stycznia podczas spotkania Rady Bezpieczeństwa ONZ amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton stwierdziła, że libijski scenariusz nie powtórzy się w Syrii. Clinton, jak i większość członków Rady Bezpieczeństwa, udzieliła poparcia dla rozwiązania proponowanego przez Ligę Arabską.

Rezolucja ONZ, zawetowana przez Rosję i Chiny, zakładała ustąpienie prezydenta i potępiała „nieprzerwane naruszanie” praw człowieka przez reżim w Damaszku.

Według ONZ, od marca ubiegłego roku tłumienie wystąpień antyrządowych w Syrii pociągnęło za sobą śmierć co najmniej sześciu tysięcy ludzi. Władze winą za rozlew krwi obarczają „zbrojne bandy i terrorystów” związanych z al-Kaidą, ustawicznie przypominając, że w konflikcie zginęło już dwa tysiące policjantów i żołnierzy.

 Na fotografii: Screen z kanału irańskiej telewizji Press TV

Losowo z menu Bliski Wschód

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl