Pn18122017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Powrót Jesteś tutaj: Home Bliski Wschód U sąsiadów Izraela Strefa Gazy Hamas: Izraelowi pozostało osiem lat

Hamas: Izraelowi pozostało osiem lat

Fathi Hamad

Minister spraw wewnętrznych Hamasu oznajmił, że Izrael zostanie „wyzwolony” do 2022 roku. Według niego, Izrael zniknie w ciągu ośmiu najbliższych lat.

Fathi Hamad, minister spraw wewnętrznych Hamasu, stwierdził w przemówieniu wygłoszonym podczas uroczystości rocznicowych operacji „Płynny Ołów”, że „ Palestyna” zastąpi państwo żydowskie do 2022 roku.

Hamad zauważył w swoim przemówieniu, że Arabowie palestyńscy, zgodnie z przepowiedniami islamskimi, wejdą do meczetu Al Aqsa w Jerozolimie „w radości i zwycięstwie, jak weszli tam po raz pierwszy [przed wiekami]”. I dodał, że Izraelowi nie udało zwyciężyć w poprzednich wojnach prowadzonych przeciwko Palestyńczykom, a Palestyńczycy wzrastają [w siłę] i doszli do etapu, na którym są zdolni do podboju Jerozolimy”.

Przyrównał przyszłe „wyzwolenie” meczetu Al-Aqsa do „Hittin” – bitwy Saladyna z krzyżowcami, która zapoczątkowała całkowite przejęcie ziemi Izraela z ich rąk.

„Będziemy niszczyć wroga”, zapewniał słuchaczy Hamad, zwracając uwagę, że osiągnięcie tego celu potrwa „osiem lat”. Hamad twierdził również, że Palestyńczycy znajdują się już na etapie gotowości do „dżihadu i męczeństwa na drodze Boga”.

Hamas stale grozi Izraelowi, rzucając nawet groźby ludobójstwa wobec jego obywateli.

„[Wy] syjoniści, nie ma dla was miejsca na ziemi Palestyny… wyrzucimy was z naszej ziemi i będziemy walczyć przeciwko wam na niej [na tej ziemi], i zabijemy cię lub wypędzimy z niej, gdy ulegniesz”, oznajmił niedawno parlamentarzysta Hamasu Khalil Al-Hayya. „Dżihad i męczeństwo w drodze do Boga to nasza droga, to nasz cel”.

Losowo z menu Bliski Wschód

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl