Śr22112017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Powrót Jesteś tutaj: Home Bliski Wschód U sąsiadów Izraela Strefa Gazy

Publiczne egzekucje w Strefie Gazy mające zastraszyć ludność

Hamas, publiczna egzekucja w Strefie Gazy

Wsumie 18 mężczyzn oskarżonych o rzekomą kolaborację z Izraelem zostało zabitych w Strefie Gazy; siedmiu z nich rozstrzelano publicznie – poinformowali świadkowie i media związane z radykalnym palestyńskim Hamasem.

Czytaj więcej...

Trzech dowódców Hamasu ginie w ataku

Trzech dowódców Hamasu zginęło w ataku

Premier Izraela Benjamin Netanjahu wyraził uznanie dla izraelskich służb specjalnych Szin Bet oraz wojska za przeprowadzenie w czwartek nad ranem operacji, w której w pobliżu miasta Rafah na południu Strefy Gazy zginęło trzech dowódców zbrojnego skrzydła Hamasu, Brygad Ezedina as-Kasama.

Czytaj więcej...

Strefa Gazy chce się znaleźć w składzie Rosji

Strefa Gazy

Po przyłączeniu Krymu do Rosji na rosyjskojęzycznej wersji strony internetowej Palestyńskiego Centrum Informacyjnego pojawiła się informacja, że w Strefie Gazy powstała grupa inicjatywna, która będzie opracowywać propozycję skierowaną do rządu tej arabskiej enklawy, mającą na celu zainicjowanie referendum w sprawie wejścia w skład Federacji Rosyjskiej.

Czytaj więcej...

Szejk Ahmed Jassin – tyle zostało z duchowego przywódcy Hamasu

Szczątki ciała Ahmeda Ismaela Jassina

Ahmed Ismael Jassin urodził się w 1938 roku w nieistniejącej już dzisiaj wsi Al-Joura, w pobliżu dzisiejszego miasta Aszkelon. W 1948 r. dołączył do grona uchodźców arabskich. W 1952 r. doznał porażenia kończyn, a w 1958 r. ukończył szkołę średnią, następnie kontynuował naukę w Egipcie na Uniwersytecie Shams Ain. Tam związał się z Bractwem Muzułmańskim – ekstremistyczną organizacją islamską.

Czytaj więcej...

Hamas: Izraelowi pozostało osiem lat

Fathi Hamad

Minister spraw wewnętrznych Hamasu oznajmił, że Izrael zostanie „wyzwolony” do 2022 roku. Według niego, Izrael zniknie w ciągu ośmiu najbliższych lat.

Czytaj więcej...

Jeden na pięciu mieszkańców Strefy Gazy otrzymuje pensje unijne, choć nic nie robi

Zamiast pracować, Arabowie palestyńscy lubują gromadzić się wokół bojowników Hamasu, brać udział w paradzie wojskowej, jak przykładowo ta z okazji pierwszej rocznicy ośmiodniowego konfliktu z Izraelem. Zdjęcie wykonano w Gaza City, dnia 14 listopada 2013

Unijni audytorzy zalecają wstrzymanie płatności unijnych dla urzędników palestyńskich w Gazie i wykorzystania tych środków na Zachodnim Brzegu. Powodem jest fakt, iż co piąty urzędnik palestyński, choć bierze wypłaty, w rzeczywistości nic nie robi. Nie pracuje.

Czytaj więcej...

Hamas kupuje rakiety od Korei Północnej

Jeden z tuneli odkrytych przez IDF podczas operacji „Protective Edge”</

Islamskie ugrupowanie terrorystyczne Hamas podpisało umowę na dostawy broni z Korei Północnej. W ten sposób stara się uzupełnić rakietowy arsenał, uszczuplony znacznie poprzez aktualnie trwającą operację IDF w Strefie Gazy.

Czytaj więcej...

Spadł izraelski samolot bezzałogowy

Izraelski dron Sky Rider

Izraelski samolot bezzałogowy spadł na południu Strefy Gazy. Jak mówią przedstawiciele Armii Obrony Izraela, Sky Rider rozbił się z powodu awarii technicznej.

Czytaj więcej...

Wezwanie do dżihadu w Jerozolimie

Członkowie ugrupowania Hamas

Minister do Spraw Religijnych Autonomii Palestyńskiej wezwał do dżihadu. Chciałby go przenieść z Syrii do Jerozolimy. Abbas ten pomysł pochwala.

Czytaj więcej...

Film: Wymiana ognia na obrzeżach Jerozolimy

Hamas vs. Israel

Walki między wewnętrznymi frakcjami Fatahu, podległego Mahmudowi Abbasowi wybuchły dzisiejszej nocy na obrzeżach Jerozolimy z użyciem broni automatycznej. Obszar ten, oznaczony jako „Strefa C” znajduje się pod pełną kontrolą sił bezpieczeństwa Izraela.

Czytaj więcej...

Terroryści z Gazy odpalili rakiety na Izrael. IAF odpowiada atakiem

Dym unoszący się po izraelskim ataku z powietrza w północnej części Strefy Gazy

Wczoraj wieczorem (we wtorek) arabscy terroryści odpalili dwie rakiety na południowy Izrael. „To jest sytuacja absurdalna, która nie byłaby tolerowana nigdzie indziej na świecie”, skomentował atak rzecznik izraelskiej armii.

Czytaj więcej...

Losowo z menu Bliski Wschód

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl