Śr22112017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

Egipt coraz bardziej odgradza się od Strefy Gazy

Granica z Egiptem

Armia egipska podwaja dotychczasową szerokość 500-metrowej strefy buforowej wzdłuż granicy Strefy Gazy na północy półwyspu Synaj i w toku tej operacji zburzyła dalszych 1220 domostw po stronie egipskiej – poinformowało dowództwo egipskich sił zbrojnych.

Egipt odgradza się od Strefy Gazy

Egipt odgradza się od Strefy Gazy

Egipskie władze nakazały ewakuację osobom mieszkającym wzdłuż wschodniej granicy ze Strefą Gazy, by zburzyć ich domy i stworzyć tam strefę buforową. Ma ona uniemożliwić bojówkarzom przemycanie broni oraz przedostawanie się do Egiptu.

Egipt: Najgorszy kraj do życia dla kobiet, a Polacy uwielbiają jeździć tam na wakacje

Egipskie kobiety, Egipcjanki

Molestowanie seksualne, wycinanie zewnętrznych organów płciowych, wszechobecna przemoc. Wszystko to spotyka kobiety w kraju, który jest jednym z ulubionych miejsc wycieczek Polaków. Egipt został uznany przez niezależne agencje pozarządowe za najgorsze miejsce do życia dla kobiet. Niespodziewanie po Arabskiej Wiośnie, która miała przynieść mieszkańcom wyzwolenie, kraj ten znalazł się na szczycie niechlubnej listy.

Kupowanie Egiptu przez USA

Czołgi amerykańskiej konstrukcji M1 Abrams w egipskich siłach zbrojnych

Zwolennicy obalonego prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego giną od kul wystrzeliwanych z amerykańskiej broni. Na ulicach rozjeżdżają ich amerykańskie czołgi, a gaz do rozpędzania manifestacji też zapewne pochodzi z Ameryki. Mimo że ofiar jest coraz więcej, USA swej pomocy militarnej raczej nie cofną. Egipt jest dla nich zbyt ważny. Z pewnością ważniejszy niż setki ludzkich istnień.

Atak izraelskiego drona na Półwyspie Synaj

Dron

Islamistyczna organizacja Ansar Bait Al-Maqdis, powiązana z Al-Kaidą, potwierdziła śmierć czterech swoich bojówkarzy, którzy zostali zabici podczas przygotowywania się do odpalenia rakiety na Izrael. Choć egipska armia zaprzecza, by ich śmierć nastąpiła w wyniku ataku izraelskiego drona, prasa spekuluje, że to właśnie miało miejsce.

Egipscy islamiści grożą Etiopii wojną

Egipcjanka Aliaa al-Mahdy wraz z przedstawicielkami feministek z ruchu FEMEN podczas protestu pod ambasadą Egiptu w Sztokholmie przeciwko uchwaleniu w Egipcie nowej konstytucji autorstwa konstytuanty, w której większość stanowią islamiści

Egipskie radykalne islamistyczne ugrupowanie Al-Gamaa al-Islamia zagroziło Etiopii rozpoczęciem wojny w przypadku, jeśli Addis Abeba przystąpi do budowy elektrowni wodnej Renessans na jednym z dopływów Nilu. Islamiści nazwali budowę „zmową” oraz „dawnym planem Izraela, mającym na celu wywarcie presji na Egipt”.

Egipska armia zniszczyła 13 tuneli Hamasu

Tunel przemytniczy z Synaju do Strefy Gazy

Armia Egiptu oznajmiła w niedzielę, że zniszczyła 13 tuneli łączących Półwysep Synaj ze Strefą Gazy.

Egipt: Aresztowano syjonistycznego szpiega – bociana

Bocian w egipskim komisariacie podejrzewany o szpiegostwo

Tego typu wydarzenia powtarzają się w świecie muzułmańskim często. Tym razem egipska policja aresztowała bociana, po tym, jak na mieszkańców padł blady strach, że ptak mógł zostać wysłany przez Izrael jako szpieg. O zdarzeniu poinformowała arabska agencja prasowa Al-Ahram.

Egipt zamknął granicę ze Strefą Gazy

Egipscy żołnierze w Kairze

Władze egipskie zamknęły do odwołania jedyne przejście graniczne między Strefą Gazy a Egiptem w Rafah ze względu na napiętą sytuację w Egipcie. Strefa Gazy ma 12-kilometrową granicę z Egiptem.

Drastyczne wideo: Gwałt na chrześcijance w Egipcie

Brutalny gwałt na hcrześcijance w Egipcie

Brutalny gwałt na koptyjskiej (chrześcijańskiej) dziewczynie dokonany przez muzułmanów w ciągu dnia na ulicy – krótki film z tego bestialstwa, zamieszczony w internecie, obejrzało już tysiące osób. Takie rzeczy dzieją się w popularnym wśród turystów Egipcie. Przeraźliwy klip pokazuje jak bardzo różni się zwykła ulica od bajkowego kurortu turystycznego…

Coraz więcej młodych chrześcijanek porywanych jest przez muzułmanów w Egipcie

Terrorysta islamski

Chrześcijańskie rodziny w Egipcie przeklinają tak zwaną arabską wiosnę. Odkąd wyniosła ona do władzy islamistów wzmogła się plaga porwań młodych chrześcijanek. Przez ostatnie dwa lata odnotowano prawie 500 takich przypadków.

Losowo z menu Bliski Wschód

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl