Śr22112017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Powrót Jesteś tutaj: Home Bliski Wschód

Amnesty International: Państwo Islamskie zmusza jazydki to niewolnictwa seksualnego

Jazydzkie dzieci, które schroniły się w pobliżu góry Sindżar

Tortury, w tym gwałty i inne formy przemocy seksualnej, którym poddawane są kobiety i dziewczęta należące do mniejszości jazydzkiej w Iraku, uprowadzone przez grupę zbrojną nazywającą siebie Państwem Islamskim (IS), ukazują bestialstwo rządów IS – ocenia organizacja Amnesty International, która opublikowała raport na ten temat.

Czytaj więcej...

Bliski Wschód skazany na krwawe wojny

Rebeliant syryjski z bronią

Sytuacja na Bliskim Wschodzie nie napawa optymizmem - nie takich efektów oczekiwano po niedawnej Arabskiej Wiośnie. Niepokoje, chaos i walki w Jemenie, Iraku, Iranie, Libii, Egipcie, Tunezji, Libanie, czy w końcu w Syrii, w której trwa wojna, sprawiają, że światowym mocarstwom kończą się pomysły na rozwiązanie licznych kryzysów. Jak pisze Tomasz Otłowski w „Polsce Zbrojnej”, w obecnej sytuacji, nie można wykluczyć, że najgorsze dopiero przed nami, a konflikt w Syrii nie tylko nie będzie ostatnim na Bliskim Wschodzie, ale być może nie będzie nawet najkrwawszy.

Czytaj więcej...

„Udane” obchody święta Ramadan u irackich Arabów

Arabowie mordują się nawet podczas swojego największego święta Ramadan

Co najmniej 21 osób zginęło w zamachach bombowych na dwa sunnickie meczety w Bagdadzie. Kilkadziesiąt kolejnych zostało rannych. To kolejne akty terroru w fali przemocy, która przetacza się przez Irak od czasu rozpoczęcia świętego dla muzułmanów miesiąca Ramadan.

Czytaj więcej...

Egipt coraz bardziej odgradza się od Strefy Gazy

Granica z Egiptem

Armia egipska podwaja dotychczasową szerokość 500-metrowej strefy buforowej wzdłuż granicy Strefy Gazy na północy półwyspu Synaj i w toku tej operacji zburzyła dalszych 1220 domostw po stronie egipskiej – poinformowało dowództwo egipskich sił zbrojnych.

Czytaj więcej...

Egipt odgradza się od Strefy Gazy

Egipt odgradza się od Strefy Gazy

Egipskie władze nakazały ewakuację osobom mieszkającym wzdłuż wschodniej granicy ze Strefą Gazy, by zburzyć ich domy i stworzyć tam strefę buforową. Ma ona uniemożliwić bojówkarzom przemycanie broni oraz przedostawanie się do Egiptu.

Czytaj więcej...

Egipska armia zniszczyła 13 tuneli Hamasu

Tunel przemytniczy z Synaju do Strefy Gazy

Armia Egiptu oznajmiła w niedzielę, że zniszczyła 13 tuneli łączących Półwysep Synaj ze Strefą Gazy.

Czytaj więcej...

Egipt: Najgorszy kraj do życia dla kobiet, a Polacy uwielbiają jeździć tam na wakacje

Egipskie kobiety, Egipcjanki

Molestowanie seksualne, wycinanie zewnętrznych organów płciowych, wszechobecna przemoc. Wszystko to spotyka kobiety w kraju, który jest jednym z ulubionych miejsc wycieczek Polaków. Egipt został uznany przez niezależne agencje pozarządowe za najgorsze miejsce do życia dla kobiet. Niespodziewanie po Arabskiej Wiośnie, która miała przynieść mieszkańcom wyzwolenie, kraj ten znalazł się na szczycie niechlubnej listy.

Czytaj więcej...

Egipt: Aresztowano syjonistycznego szpiega – bociana

Bocian w egipskim komisariacie podejrzewany o szpiegostwo

Tego typu wydarzenia powtarzają się w świecie muzułmańskim często. Tym razem egipska policja aresztowała bociana, po tym, jak na mieszkańców padł blady strach, że ptak mógł zostać wysłany przez Izrael jako szpieg. O zdarzeniu poinformowała arabska agencja prasowa Al-Ahram.

Czytaj więcej...

Kupowanie Egiptu przez USA

Czołgi amerykańskiej konstrukcji M1 Abrams w egipskich siłach zbrojnych

Zwolennicy obalonego prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego giną od kul wystrzeliwanych z amerykańskiej broni. Na ulicach rozjeżdżają ich amerykańskie czołgi, a gaz do rozpędzania manifestacji też zapewne pochodzi z Ameryki. Mimo że ofiar jest coraz więcej, USA swej pomocy militarnej raczej nie cofną. Egipt jest dla nich zbyt ważny. Z pewnością ważniejszy niż setki ludzkich istnień.

Czytaj więcej...

Losowo z menu Bliski Wschód

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl