Śr22112017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Powrót Jesteś tutaj: Home Izrael Z kraju Akty terroru — w Izraelu Kolejny dzień ostrzału Izraela

Kolejny dzień ostrzału Izraela

Zniszczony odłamkami rakiety izraelski autobus w Beer Sheva

Izraelska tarcza antyrakietowa Iron Dome staje się niekwestionowaną „gwiazdą” obecnej wojny z Hamasem. Z dużą skutecznością zestrzeliwuje nadlatujące palestyńskie rakiety, a może zwalczać ich nawet kilkanaście nadlatujących jednocześnie.

System Iron Dome przechwycił do tej pory niemal 400 wystrzelonych ze Strefy Gazy rakiet. Łącznie w ciągu ostatnich sześciu dni odpalono ich około 1,3 tysiąca.

Izraelski minister obrony Ehud Barak oznajmił, że budżet programu Iron Dome zwiększono w trybie nadzwyczajnym o kolejne 750 milionów dolarów. Decyzja została zaakceptowana przez rząd.

Pod broń powołano już 56 tysięcy rezerwistów – podało izraelskie wojsko. Władze cywilne udzieliły zgody na zmobilizowanie maksymalnie 70 tysięcy ludzi.

Od początku operacji „Filar Obrony” izraelskie wojsko dokonało 1,5 tysiąca ataków na różne cele w Strefie Gazy.

■ Na nagraniu poniżej widzimy nalot na wyrzutnię rakiet gdzieś w Strefie Gazy. Po eksplozji bomby widać, jak samoczynnie odpalają się rakiety, lecąc w różnych kierunkach.

Nad kilkoma wioskami w okolicy miasta Gaza izraelskie samoloty rozrzuciły tysiące ulotek, wzywających mieszkańców do ewakuacji. Ludność ma się przemieścić do centrum miasta.

Hamas nazwał ulotki „propagandą” i nakazał mieszkańcom pozostać w domach. Pomimo tego, jak podaje BBC, dużo ludzi usłuchało izraelskiej przestrogi.

Nagranie poniżej pokazuje wykrycie wyrzutni rakiet i następnie jej zniszczenie przez izraelski samolot.

Lider libańskiego Hezbollahu szejk Hassan Nasrallah wezwał w przemówieniu telewizyjnym przywódców arabskich do dostarczenia Hamasowi ze Strefy Gazy więcej rakiet.

 Na fotografii: Zniszczony odłamkami rakiety izraelski autobus w Beer Sheva

Losowo z menu Izrael

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl