Śr22112017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Powrót Jesteś tutaj: Home Izrael Z kraju Akty terroru — w Izraelu

Nagranie z ataku arabskiego nożownika na Starym Mieście w Jerozolimie

Atak arabskiego nożownika na Starym Mieście w Jerozolimie

Dwóch funkcjonariuszy zostało dzisiaj w piątek rano lekko rannych po ataku nożownika w pobliżu Bramy Lwa. Napastnik uciekł z miejsca zbrodni.

Czytaj więcej...

Atak na izraelską rodzinę

Spalony izraelski samochód z miejsca ataku

Arabscy bandyci napadli na izraelską rodzinę. Atakujący podpalili samochód, w którym schronił się Avner Shapiro, z 11-letnią córką. Do ataku doszło niedaleko żydowskiego osiedla Maˊale Shomeron na tak zwanym Zachodnim Brzegu.

Czytaj więcej...

Nowa fala arabskiego terroru w Izraelu

Miejsce zamachu na izraelskiego działacza Jehuda Glick

Rozzuchwaleni uznaniem przez Szwecję państwa palestyńskiego Arabowie najwyraźniej wszczęli nową falę ataków terrorystycznych.

Czytaj więcej...

Wjechał w przystanek tramwajowy w Jerozolimie

Miejsce zamachu terrorystycznego w Jerozolimie

WJerozolimie 21-letni Arab wjechał w tłum na przystanku. Zginęło trzymiesięczne dziecko, osiem osób zostało rannych, dwie z nich są w stanie ciężkim – poinformowała policja, uznając, że był to atak terrorystyczny.

Czytaj więcej...

Znaleziono ciała uprowadzonych nastolatków

Znaleziono ciała uprowadzonych nastolatków

Izraelskie media poinformowały w poniedziałek o znalezieniu ciał trzech młodych Izraelczyków, którzy zaginęli 12 czerwca na tzw. Zachodnim Brzegu Jordanu (Judea i Samaria). Władze Izraela o porwanie młodych mężczyzn oskarżają radykalne palestyńskie ugrupowanie Hamas.

Czytaj więcej...

Atak rakietowy na Aszkelon dzisiaj rano

Izrael, Gaza, Aszkelon, mapa

Arabowie wystrzelili dzisiaj nad ranem ze Strefy Gazy kilka rakiet, kierując je na izraelskie miasto Aszkelon. W odpowiedzi izraelskie Air Force uderzyło w zlokalizowane cele w Strefie Gazy. Bezpośrednie trafienie w ukrytą wyrzutnię rakiet zostało potwierdzone.

Czytaj więcej...

Pięć ofiar ataku na modlących się w synagodze Żydów

Mord w synagodze

Dwóch mężczyzn, uzbrojonych w noże, siekiery i pistolety, wtargnęło do synagogi w ultraortodoksyjnej dzielnicy Har Nof w zachodniej Jerozolimie i zaatakowało modlących się tam Żydów. Izraelska policja zastrzeliła obu napastników.

Czytaj więcej...

Zamachowiec wjechał w przystanek autobusowy

Jerozolima, miejsce zamachu

Radykalny palestyński Hamas przyznał się do zamachu, do którego doszło dziś w Jerozolimie. Samochód wjechał w grupę pieszych. Zginęła jedna osoba, 13 zostało rannych. Kierowca auta został zastrzelony przez izraelskie siły bezpieczeństwa.

Czytaj więcej...

Hamas przyznaje się do zabicia izraelskich nastolatków

Trzej izraelscy chłopcy (dwóch 16-letnich i 19-latek), którzy zostali zamordowani 12 czerwca

Hamas odpowiada za porwanie i zabicie trzech żydowskich nastolatków w okolicjach Hebronu w czerwcu tego roku – oświadczył w czwartek wysoki rangą przedstawiciel palestyńskiego ruchu. Ich śmierć doprowadziła do wybuchu konfliktu izraelsko-palestyńskiego w Strefie Gazy.

Czytaj więcej...

1994: Nieudana próba uwolnienia uprowadzonego przez Hamas izraelskiego żołnierza

Nachshon Waxman

Na przestrzeni wielu dekad różne grupy i bojówki terrorystyczne przeprowadzały wiele zamachów, powodując liczne ofiary. W działaniach tych „przoduje” islamska organizacja terrorystyczna Hamas. Ona to dokonała najbardziej spektakularnych ataków. Do takich należało uprowadzenie w październiku 1994 roku kaprala izraelskiej armii. Wydarzenie to wstrząsnęło opinią publiczną Izraela.

Czytaj więcej...

Ostrzelany samochód Izraelczyka

Pojazd po strzelaninie na Zachodnim Brzegu

Wśrodę wieczorem terroryści arabscy otworzyli ogień w kierunku jadącego pojazdu mieszkańca okolic Shomron (Samaria), który w cudowny sposób wyszedł z ataku bez szwanku.

Czytaj więcej...

Losowo z menu Izrael

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl