Pn18122017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Powrót Jesteś tutaj: Home Izrael Z kraju Sprawy krajowe Zabójca nastolatków skazany na dożywocie

Zabójca nastolatków skazany na dożywocie

Zamordowani izraelscy chłopcy

Izraelski trybunał wojskowy na tzw. Zachodnim Brzegu Jordanu skazał we wtorek Araba na karę dożywocia za udział w czerwcu ub.r. w uprowadzeniu i zabójstwie trzech nastoletnich Izraelczyków.

Hosam Kawasmeh musi również zapłacić 750 tys. szekli (ok. 160 tys. euro) odszkodowania rodzinom trzech zabitych nastolatków: 19-letniego Ejala Jifraha, 16-letniego Gilada Szara i 16-letniego Naftalego Fraenkela.

Dwóch innych Arabów palestyńskich, oskarżonych o udział w tej zbrodni, zostało zastrzelonych w potyczce przez izraelskich żołnierzy 23 września w Hebronie.

Trzej żydowscy chłopcy zaginęli 12 czerwca, gdy łapali autostop obok Gusz Ecjon, grupy osiedli żydowskich położonych między Betlejem a Hebronem na południu tak zwanego Zachodniego Brzegu. Wracali ze szkół talmudycznych i próbowali dotrzeć do Jerozolimy. Jeden z nich miał też obywatelstwo amerykańskie.

Po ponad dwóch tygodniach poszukiwań prowadzonych przez izraelską armię ciała zabitych znaleziono na polu na północny zachód od Hebronu, niedaleko drogi, na której widziano ich po raz ostatni. Zabójstwo zgodnie potępiła społeczność międzynarodowa, a armia Izraela zniszczyła domy głównych podejrzanych o dokonanie zbrodni.

Izrael oskarżył o tę zbrodnię bojowników radykalnego palestyńskiego Hamasu i zarządził masowe aresztowania, na co Hamas zareagował nasileniem ostrzału izraelskiego terytorium.

Podczas przesłuchania Hosam Kawasmeh przyznał, że otrzymał wsparcie finansowe od Hamasu na rekrutację i uzbrojenie komanda, które porwało i zabiło trzech młodych chłopców.

Uprowadzenie i zamordowanie chłopców, a następnie ostrzał rakietowy i moździerzowy Izraela ze Strefy Gazy doprowadziły do eskalacji konfliktu palestyńsko-izraelskiego. 8 lipca 2014 r. Izrael rozpoczął zakrojoną na szeroką skalę ofensywę wojskową w Strefie. Operacja trwała do 26 sierpnia.

 Na fotografii: Zamordowani izraelscy chłopcy

Losowo z menu Izrael

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl