Pn18122017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Powrót Jesteś tutaj: Home Izrael Z kraju Polityka lokalna i międzynarodowa Gabinet Netanjahu zatwierdza pakiet pomocowy dla Sderot i mieszkańców przygranicza

Gabinet Netanjahu zatwierdza pakiet pomocowy dla Sderot i mieszkańców przygranicza

Matka z dzieckiem w schronie w Sderot

Pakiet pomocy obejmuje korzyści ekonomiczne dla mieszkańców zagrożonej strefy w zakresie zatrudnienia i służby zdrowia.

Rząd rozszerzył zakres specjalnych świadczeń udzielanych mieszkańcom Sderot i pasa graniczącego ze Strefą Gazy na kolejny rok, do końca 2013.

Pakiet pomocowy skierowany jest dla regionu, który znajduje się w stanie ciągłego zagrożenia rakietowego. Obejmuje on korzyści ekonomiczne dla mieszkańców przygranicznej strefy, jak i rozszerzony zakres usług medycznych i opieki społecznej.

Korzyści finansowe zawierają: 20% zwolnienia podatkowego, 30% zniżki w lokalnych podatkach od nieruchomości i dotacje do przedszkoli.

Zdrowie i opieka społeczna oferuje rozszerzone usługi psychologiczne dla osób cierpiących na stres, zwłaszcza dla dzieci, w pięciu okolicznych ośrodkach zdrowia.

Gminy otrzymują również pomoc w organizacji pracy służb medycznych – dodatkowe ambulanse w sytuacjach kryzysowych, funkcjonowanie specjalnego nocnego dyspozytora medycznego i zwiększenie liczby pracowników polikliniki w mieście Sderot.

Specjalna pomoc dla samorządów lokalnych obejmuje pomoc finansową w wysokości 8 milionów szekli dla gminy Sderot i 5 milionów szekli dla rad regionalnych w okolicy.

Natomiast pomoc rządu w zakresie zatrudnienia czy pomoc dla przedsiębiorstw to:
* Wsparcie w zatrudnianiu nowych pracowników
* 24% zniżki w lokalnych podatkach od nieruchomości dla przemysłu, handlu i usług
* 15% preferencji w przydziale zagranicznych pracowników dla rolnictwa
* Zwolnienie z dodatkowych opłat administracyjnych

Podobne decyzje mające pomóc ludności cywilnej zamieszkałej w pasie przygranicznym, 4,5-7 km od ogrodzenia ze Strefą Gazy, rząd Izraela podejmował w każdym z ostatnich czterech lat. Łącznie całkowity koszt tej pomocy wyniósł do tej pory 785 milionów NIS (szekli).

 Na fotografii: Matka z dzieckiem w schronie w Sderot

Losowo z menu Izrael

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl